Світ виникає з хаосу. Музика постає з душі етносу ©

Саме ця фраза якнайкраще характеризує гурт ДахаБраха. Вони унікальні, талановиті, запальні. Взагалі дуже дивно бачити на концерті етно-гурту любителів зовсім різних напрямів музики : від хеві-метала до джазу. Але вони - «Даха Браха» - качають не менше! Граюсь чудову суміш українських етно-мотивів, в перемішку з панком, імпровізацією та ще великою кількістю штук, від яких ноги самі йдуть в пляс, а душа отримує неймовірне естетичне задоволення!

До складу гурту входить лише 4 особи: Марко Галаневич, Ірина Коваленко, Олена Цибульська та Ніна Гаренецька, але вони вміють створити таку величезну і потужну стіну звуку, що просто перехоплює подих.

Дівчата здавна цікавляться фольклором і навіть отримали відповідну освіту. Досвід отримували в студентському ансамблі, а пізніше – болгарському колективі «Ладо». Багато подорожували, виступали і ввібрали в себе найкращі зразки візуального та музичного мистецтва.

ДахаБраха - це вже дійсно самодостатній колектив, на рахунку якого є 4 сольні альбоми та виступи по всьому світу. Також вони співпрацюють з театром «Дах», котрий являється ще одним дітищем Влада Троїцького у всьому його надбанні величезного проекту «Україна Містична». Саме в камерному звучанні «Даха Браха» відчувається на підсвідомому рівні, надаючи спектаклям невимовно чудовий колорит. Але і на відкритому просторі (як то на Гогольфестах чи Майдані Незалежності в Києві) цей гурт показав себе як дійсно потужний живий колектив.

ДахаБраха концерт фото

От і зараз, 23-го травня, відбувся величезний сольний концерт гурту, який викликав неймовірний резонанс та повністю заповнив Малу Оперу шанувальниками їх таланту. Нарешті «талановите» стає дійсно «популярним»! «Даха Браха» не виступали в Києві сольно вже досить давно, ще «за часів Ющенка» (с). З того часу вони встигли поїздити по багатьом країнам, позбирати цілий оберемок похвал на фестивалях та написати нові пісні. Вже з першої композицї Мала Опера стала осередком чогось надзвичайного! Шалені шаманські етно-мотиви, прекрасне чотириголосся, чудова віддача від публіки. Марко після кожної пісні мочив якісь байки, на що із залу щоразу лунала відповідь і аплодисменти. В натовпі навіть стояли люди, котрі приїхали до Києва з Санкт-Петербургу спеціально на один музичний вечір.

У цього колективу є мільйон і трішечки цікавих музичних фішок: вони постійно подорожують і, звичайно, запозичують найкраще з фольклору тих країн. Але все-одно єдиним і постійним стержнем залишаються українські мотиви. Найбільше з них – весільних пісень (до речі, саме у весільні сукні вбрані солістки). Воно й не дивно, тому здавна це було одне з найбільших свят дівчини в житті, відповідно його й дуже пишно оспівували. А ще, для зрозумілості закордонній публіці, є пісні й на інших мовах. Хоч, наприклад, поезія Генріха Гайне, покладена на музику старо-українського звучання: «Ich wei? nicht, was soll es bedeuten, Da? ich so traurig bin…». Або вже знамениты “Specially for you” або “Show me your love”.

ДахаБраха концерт фото

Під час виконання однієї із самих відомих пісень «Даха Браха» - «Тьолки» (як це смішно не звучало би) на сцену вибігли актриси театру «Дах» та учасниці фрік-кабаре «Dakh Daughters», щоб шалено розігріти публіку своїми дикими танцями.

Були ще й презентації нових пісень та улюблені композиції, які публіка знає із спектаклів театру «Дах», де гурт частенько виступає «музикальним супроводом» постановки, як-то недавно знову показаний «Король Лір».

Вердикт вечора – все вдалося! «Даха Браха» знову їдуть з України, щоб нести своє мистецтво іншим людям. Напевно, саме там воно дійсно має попит. А шкода. Тому що частинка цієї музичної історії живе в кожному з нас. В кожному, хто народився на українській землі. А цей музичний дар цінувати вміють інші, але не ми. Надіємся, що вчорашній концерт відкрив цей колектив не одному музичному рок-задроту або хіпстеру-інтелектуалу та переконав, що «рок-етно», що качає, дійсно існує!

Автор і фото: Альона Віолаторка