Перший день весни завжди несе з собою лише тепло та гарний настрій. Навіть, якщо на вулиці не світить сонечко. 1-го березня в фестиваль-ресторації «Диван» всі бажаючі зустрічали весну з такими гуртами як Zapaska та Bebobul, та з лейблом XXX Waves, які увінчали початок весни у Києві.

Варто розповісти, що ці два гурти – це самобутні українські дуети талановитих музикантів. Їх музика водночас грає на одному настрої, проте має свій персональне автентичне звучання. Zapaska – досить відомий гурт не лише на теренах України, але і у Європі. За час свого існування дует виступав на фестивалях у Чехії, Словакії та Польщі, чим здобули любов європейською публіки.

Bebobul – дует з Чернівці, який утворився минулого року. Їх стиль, так само як стиль колег, важко описати одним словом і присвоїти певний жанр. За короткий час хлопці встигли взяти участь у кількох фестивалях в Україні та Молдові. Зимою 2011 гурт здійснив україно-молдавське турне разом з колективом Zapaska.

гурт Zapaska

Поки публіка збиралася у фестиваль-ресторації, музиканти трохи затримувалися з тим, щоб почати свій виступ. Тому усім присутнім лишилося почекати хвилин сорок, проводячи цей час за чашкою чая, келихом пива та приємними розмовами. Переважно заклад наповнювали молоді люди, поціновувачі авторської музики. Деякі прийшли із своїми дітками, які, до речі, вдома теж слухають музику цих колективів, і тому концерт для них був не нудним випробовування, а повним щастя святом.

концерт гурт Zapaska

Першими на сцену вийшли Zapaska. В їх розпорядженні була сцена, на якій були присутні багато інструментів. Окрім гітари та простих клавіш,що були у Яни, на сцені був ще повний набір незвичних етнічних інструментів. Павло брав їх у руки по черзі і видавав чарівні глибокі звуки, наче з прадавніх пісень. Майстерності цих двох музикантів можна позаздрити. Із пісні в пісню вони не повторюються, кожна композиція щось особливе, викликає у слухачів бажання гойдатися у такт нотам, співати разом з гуртом чи пританцьовувати на місці. Більшість так і робили, хто сидячи на подушках біля сцени, хто стоячи одразу за сидячою «фан-зоною». Звичайно Zapaska не змогли обійтися вже без всім відомих хітів «Прорізна», «Маша», «Niema ryby» і задовольнили всі побажання публіки.

Змінили своїх колег на сцені чернівецькі хлопці Bebobul. Грають вони лише удвох, і в руках мають по одній гітарі. Да одним лише звуком гітарних струн вони не обмежуються, і використовують у своїх перформансах різні інструменти, за домогою яких додають у звучання інші мелодії. Під музику Bebobul всі поводяться по-різному. Хтось хоче заплющити очі і сидіти на підлозі, когось підриває на шалені танці, а хтось просто мовчки стоїть та аналізує.

Bebobul

Яскравості до першого весняного концерт у Дивані додавав відеоряд, що проектувався на стіну за спинами музикантів. Його особлива фішка в тому, що він створювався на ходу Юлією Рублевською. Тому, і музику послухали, і кіно подивилися.

Виступ завершився спільним сетом обох гуртів, після чого деякі пішли з фестиваль-ресторації, щоб встигнути на метро, а інші залишилися насолоджуватися атмосферою першого дня весни…

Автор: Анна Духнівська

Більше фото, концерт Zapaska та Bebobul, фестиваль-ресторація «Диван»:

Рожкази друзям!