Коли зима все-таки вирішила відступити і дати насолодитися останніми днями осені, арт-простір MEZZANINE приймав гостей на спліт-концерт гуртів Black Maloka та Плесо. Зал був заповнений охочими десь до половини, частина з яких спокійно ховалася у темряві подалі від сцени.

Першим відкривав вечір київський гурт Black Maloka.

На майданчику рухи хлопців були якоюсь мірою несміливі та скуті, а гітарист (Влад Тейлор), наче соромився публіки, бо глядачі найчастіше бачили тільки його профіль.

Хлопці створювали атмосферу легкості, і навіть якщо текст пісні був не дуже радісним, розряджали його фразами та жартами. До виступу музиканти підійшли досить відповідально: в композиціях були присутні шматочки фраз із фільмів («Naked»), а до інструментальних партій, які вони полюбляють змінювати та продовжувати, додався синтезатор, який за своїм звучанням нагадував американців The Doors.

На одну композицію відбулася рокіровка між басистом (Артем Кафельман) та стрибаючим і енергійним барабанщиком (Сергій Морев). Музикантів очікував заслужений біс, а потім сцена перейшла до їх західних колег.

Очевидно, що більша частина аудиторії прийшла саме на львів’ян Плесо, оскільки сидячі місця досить швидко звільнилися, а ряди глядачів перед сценою погустішали.


Після легкого, ненав’язливого настрою Black Maloka, вихід наступної команди явно змістив палітру кольорів в сторону темних тонів. У потужному напливі барабанів та гітар голос соліста (Олександр Васецький) губився і ледве чувся. А мікрофонна стійка явно не дозволяла дати волю його рухам і танцям.

Крім нових пісень з майбутнього міні-альбому пролунали деякі композиції репертуару минулих Dalai Lama. Рухи і танці дуету гітариста та барабанщика залишили свій яскравий відбиток у пам’яті, і якщо коротко сказати, їх просто виносило (була б цікаво їх побачити на сцені більших розмірів).

Музика і тексти гурту Плесо однозначно класні та гідні для прослуховування, без всяких сльозливих фраз і тому подібному. Під потужні інструментальні партії підлога хоч і гойдалася, наче ти стоїш на батуті, але в голосі, в подачі текстів не вистачило надриву та емоції. Слова чіпляють, ти терпляче чекаєш наростання гучності та феєрверку за цим, але його не відбулося. Замість великого вибуху бачиш лише кілька іскор.

Під кінець, поки збиралася та запаковувалася апаратура, соліст гурту Плесо зіграв акустичну версію пісні «Live with me» гурту Massive Attack з басистом Black Maloka, що грав на тамбурині.

Цим двом гуртам безумовно є куди рости, і є що показати публіці. Сподіваємося, що скоро буде можливість побачити та почути результати їх подальшої роботи.

Автор: Жанна Павлова