C 6 по 9 вересня 2019 в Києві на Трухановому Острові пройшов фестиваль Джаз Коктебель: Творча Дача

Koktebel Jazz Festival - фестиваль-переселенець, в 2019 році вперше пройшов в Києві. Як зізнавалися організатори, проведення фестивалю на Трухановому Острові стало для них сміливим експериментом, від якого їх багато хто відмовляв. Але в підсумку новий формат Джаз Коктебель: Творча Дача вийшов дуже вдалим. На фестивалі виступило більше 100 виконавців, а за три дні вихідних резиденції фестивалю відвідало близько 10 тис осіб.

Президент фестивалю, Лілія Вікторівна Млінаріч, поділилася своїм враженням: "Наші відвідувачі розповіли нам, що згідно з дослідженнями вчених з розшифрування генома людини, ген номер 17 відповідає за щастя. Ми впевнено можемо сказати, що наш сімнадцятий фестиваль подарував щастя, неймовірну фірмову атмосферу і дуже хорошу музику Києву, його жителям і гостям, кримчанам, які зараз будують своє нове життя тут! Щасливі разом і до нових зустрічей! "

Партнером фестивалю став клуб Южный Берег Киева, який надав свою сцену для резиденцій Koktebel Jazz, Vintage Jazz і Jazz Kids, а на пляжі Труханового Острова, завдяки КП Плесо, розташувався майданчик фестивалю з вільним входом, де проходили резиденції Острів Крим, Koktebel Beach Stage і Open Stage. Партнером резиденції Острів Крим став Кримський Дім. Гаряча і атмосферна, тут запалювало фаєршоу, пройшла ретроспектива легендарного кримського року від клубу "Три капітана": після MamaNet виступили LITHIUM і Defective, Шатур-Гудур і Куклы Клауса. У суботу квартет Усеїна Бекірова і Atomic Simao перенесли гостей до справжнього Криму, в Коктебель, довівши, що час і простір - ніщо перед мистецтвом. У неділю гості відкрили для себе кримськотатарський реп завдяки колективу TUR, почули самобутні групи Bingoz, Dreamdrift, Blake Maloka, DAAMAGE та Роялькіт. Також тут  можна було почути лекції про те, як вирішити квартирне питання від Михайла Джамаля, про подієвий туризм від Олександра Лієва, про законодавче врегулювання канабісу в Україні від Тараса Ратушного і про сучасну культуру Криму від Аліма Алієва.

На традиційній Open Stage грали Drum & tuba Band, Earls, Sysuev, Orionix, Wahomo, U: LAV, W KAY, NAVA, Max Tovstyi's Blues Band, Афродизиак.

Справжнього джазу також було в надлишку. Вперше на Джаз Коктебель відкрилася сцена Jazz Kids, де юні віртуози показали своє мистецтво. Envoys Group Quintet, Квіткослава Воробей, Машковцева Дар’я, Борислав Степаненко, Марк Гургу, Варвара Хавіна, 15 (!) юних саксофоністів студії "КРОК" під керівництвом Олександра Михайлова і інші юні таланти. А також прем'єра театрально-музичної фантазії The Musicians of Bremen, створеної за кілька тижнів зусиллями режисерки Маріанни Мороз.

На сцені ж Koktebel Jazz звучала чарівна поезія з фортепіанним джазом від Романа Коляди, зухвалий фанк від проекту Чай з М'ясом, акустичні віртуозні гітарні переливи від Олексія Ревенка, був представлений новий проект Катіко Пурцеладзе і Павла Ігнатьєва Ullam, а бенди під керівництвом Михайла Менделеєнко і Родіона Іванова познайомили публіку з реальним джазом.

Окремо хочеться відзначити проект під керівництвом Майка Кауфман-Портнікова Vintage Jazz, де в жанрі музичного інтерв'ю взяли участь такі яскраві особистості як Сергій Оголівець - засновник "Українського музичного проекту", Катерина Зяблюк - піаністка і композитор, Наталія Лелюх - гінеколог і поетеса, Соня сотник - радіоведуча, журналіст, співачка, Анна Крисюк - засновниця журналу "Business Woman", генеральний директор Книги рекордів України та багато інших.

Джаз Коктебель 2019 вдалося перенести і зберегти свою знамениту атмосферу свята і свободи, познайомити і заразити нею тих киян, які довго не могли зібратися і приїхати влітку до морських берегів. А найатмосферніший і найстійкіший фестиваль України вже шукає нову локацію, щоб порадувати шанувальників і знову зазвучати найкращою музикою під плескіт хвиль.