The KooksThe Kooks — Інді-рок гурт з Брайтону, Великобританія. Люк Прічард, Г'ю Гарріс, Пол Гарред та Макс Рафферті вперше зустрілись в Брайтонському Інституті сучасної музики в 2003 році. Натхнення створити групу прийшло до Прічарда, коли він і Гарред одного дня вийшли купити одяг. Виступаючи на MTV Гарред сказав: " Тоді ми зрозуміли як повинен виглядати наш гурт, тож ми купили деякий одяг і ці капелюхи". Назва гурту пішла від назви пісні «Kooks» Девіда Боуї. Від того часу гурт записав два альбоми та випустив вісім синглів,здобувши шалену популярність не лише в своїй країні.

Не байдужими до творчості The Kooks є й українські поціновувачі якісної музики. Тому в очікуванні та сподіванні на приїзд гурту з концертом до України в арт-клубі «44» вирішили влаштувати “The Kooks cover party”. Було запрошено шість кращих інді-гуртів з України.

Першими на сцену вийшли хлопці з Києва «Jersy Unknkown». Першими бути завжди складно, проте музикантам вдалося і гідно зіграти, і завести публіку.

Дарма що виконання вокаліста та його покачування зі сторони в сторону походили на реп-стайл, та пісні The Kooks вони співали круто. За свій виступ встигли на сцену і дівчат затягнути, щоб ті поспівали разом із ними. Словом публіці такий вдалий старт сподобався, і всі були готові далі відриватися по повній, адже заради цього люди туди і прийшли.

Наступними на сцену вийшов ще один хлопчачий гурт з Києва “Old Age of Youth”. Четвірка хлопців так вписалася в образи своїх відомих колег з Британії, що було дуже важко не помітити схожості басиста гурту з солістом британської четвірки Люком Прічардом. Хлопці дуже якісно відіграли кілька пісень The Kooks та порадували слухачів м’яким вокалом і розслабленою музикою.

Хоч The Kooks є цілком чоловічою командою, наші українські дівчата на побоялися заспівати їх пісні. Першою дівчиною була вокаліста гурту «Put in! Put out». Дісно, це було зовсім несподівано,коли Віка почала співати, але всім сподобалося і зал не цурався підспівувати їй на повне горло. Інколи навіть люди на танцполі звучали голосніше,ніж тонкий голос тендітної дівчини. Серед інших вона вирізнялася несамовитою драйвовістю, що аж під кінець свого виступу вже лежала на сцені.

В продовження теми жіночого вокалу на сцену вийшов ще один київський гурт «Night Surf». Поки музиканти довго налаштовували інструменти в залі лунали хіти The Kooks. Тому фанатам не було часу сумувати і вони викрикували вже давно завчені пісні свого улюбленого гурту. Нарешті підготовка існтрументів закінчилася і «Night Surf» почали грати. На жаль, через дуже тихе звучання мікрофону вокалістки, її не було гарно чути у всіх кутках «44». Проте це компенсували й музиканти, які дуже майстерно грали відомі мелодії бріт-попу, й аудиторія, яка підтримувала чарівну дівчину голосним співом.

На цьому жіноча частина cover party закінчилася, і сценою знов заволоділи хлопці з гурту «Brunettes Shoot Blondes». Звичайно жодна блондинка в залі не образилася через таку назву команди. Виступ «брюнеток, які стріляють блондинок» того вечора був, напевне, найгучнішим. І не через те,що музиканти заголосно грали на інструментах, а через те, що неймовірний вокал соліста гурту сподобався публіці найбільше. Дійсно це було досить близько до того виконання, яке пропонує Люк Прічард. А пісня «Seaside» взагалі взірвала зал. Аудиторія співала кожне слово в той час, поки вокаліст співав на сцені, граючи на акустичній гітарі.

Здавалося, після такого виступу «Brunettes Shoot Blondes», які спеціально приїхали з Кривого Рогу, ніхто їх не перевершить, але на сцену вийшли «Love'n'Joy». Ці київські хлопці були останніми і найдрайвовішими. Саме під них народ почав стрибати та слемитися. В залі було так спекотно,що гітарист зняв свою шкіряну куртку, а барабанщик і зовсім роздягся та грав на барабанах, сидячи з голим торсом. «Love'n'Joy» зіграли і свої власні пісні,які ще більше сподобалися публіці. Таке завершення вечора було найвдалішим, але ніхто не хотів розходитися, і всі бажаючі залишися на indie-дискотеку від dj OldStyle.

Після такої вдалої вечірки The Kooks просто будуть змушені приїхати до України. То ж чекаємо на британців і дякуємо арт-клубу «44» та організаторам за cover party. Тим часoм сповіщаємо всіх, що 7-го квітня в «44» пройде cover party The Killers & Arctic Monkeys. Всі поціновувачі гарної музики запрошуються.

Автор і фото: Духнівська Анна