З перших акордів його легендарних пісень у кожного українця щемить серце. Тарас Петриненко, «жива легенда», на музиці якого виросло не одне покоління, володар унікального таланту поета, співака, композитора, звання Народного артиста України та Шевченківської премії, виступить у Києві з ювілейним концертом. 5 листопада у Театрі ім. І. Франка лунатимуть «Зорепадом летять роки», «Ще, може, нашими серцями розпалим тисячі сердець», «Боже, Україну збережи» ? рядки з творів, що назавжди увійшли у золотий фонд української музики.

Тарас Петриненко – автор найбільшого після «Червоної Рути» Володимира Івасюка хіта «Україна». Її чули всі, а половина точно знає слова, вона вивчається у школах і стала неофіційним гімном нашої держави, який хочеться співати гуртом. Кожні 15 хвилин «Україну» Тараса ПЕТРИНЕНКА грає своїми дзвонами київський Михайлівський Золотоверхий собор. Як його однолітки Стінг, Пітер Гебріел, на чиїх іменах тримається світовий шоу-бізнес, Тарас ПЕТРИНЕНКО творить справжню музику, непідвладну часу і скороминучій моді. В його піснях не тексти, а поезія, проте навіть у читанні її подумки одразу співаєш, і лише Тарасовим тембром. Сам з козацького роду, Тарас — уособлення України, найточнійший архетип нації, відомий своїми незмінними принципами.

«Остаточно мою долю вирішив, мабуть, той випадок, коли у троюрідної сестри почув дуже неякісний перезапис групи «Бітлз», – говорить Тарас. – І настільки вона вразила мене саме своєю демократичністю, яка піднімала тоді молодь, так захопила, що я в цій стихії і досі. Навіть «Господи, помилуй нас» колись просто наснилася мені, ніби я слухав її на концерті ліверпульської четвірки. Завдяки їм мені захотілося робити гарні пісні – таке ж, як у «Бітлів», але з українською душею.»

«Якось серед людей точилися розмови: «Ювілей Петриненка… А він що ще живий?», «Та він давно живе в Канаді!», «А хіба він має стільки пісень, щоб на концерт набралося?». А я кілька сотень пісень написав. «А що ж вас ніде не видно, «сплошниє поющиє труси»?». А я кажу: «Які часи, такі труси»…»

«Можу сказати, в чому зараз полягає «мотивація» моєї творчості. Я вважаю, що прийшов час створювати «фірмову музику» на українському національній грунті і давати справжню якість: слова, мелодії, аранжування. Триває боротьба за нашого власного, українського слухача, і переважно молодого. Якщо ми не заповнимо вакуум, наша молодь, взагалі не буде знати своїх.»

«Маю заклик до сучасного покоління, щоб вони ходили на живі концерти, а не слухали музику в Інтернеті. Поверталися до живого спілкування з виконавцями, зі світом загалом.»

Концерт 5 листопада стане першим за 10 років сольним концертом у столиці, ледве не єдиною нагодою почути Тараса наживо.З музикантами і народною артисткою України Тетяною Горобець він виконає пісні від першої, написаної 45 років тому, до тих, що народилися зовсім нещодавно. «Україна», «Господи, помилуй нас», «Любов моя», «Ми не закінчили розмову», «Пісня про пісню» звучатимуть у Києві на завершення туру українськими містами на честь 60-річчя Тараса ПЕТРИНЕНКА. Поспішайте отримати свій квиток на концерт, який, безумовно, увійде в історію.

«Буде спілкування з глядачами. Не буде пафосу, диму й підтанцьовок та іншої мішури. Вони мені не потрібні, – говорить Тарас Петриненко. – Бо для мене головне – бути на одній хвилі з людьми, які прийдуть на мій концерт.»

Дата: 5 листопада 2013
Початок: 19.00
Адрес: Київ, Театр ім. Івана Франка, пл.Івана Франка, 3
Квитки: 80-800 грн. в касах Театру ім. І. Франка, на Parter UA

Тарас Петриненко