П’ятий найбільший у світі фестиваль – Sziget 2019 – прийняв за 7 днів понад 530 000 людей з більш ніж 100 країн, які побачили понад 1000 артистів, перформерів та активістів від Ed Sheeran, Foo Fighters і Post Malone до Dr. Jane Goodall і Emtithal Mahmoud.

Протягом найбільш сталого Sziget за всі роки фестиваль запобіг використанню 1,5 мільйона одноразових пластикових стаканчиків і 600 000 пластикових соломинок.

Sziget Festival 2019 розпочався 7 серпня блискучим виступом Ed Sheeran на головній сцені, а завершився потужним лайвом легендарних Foo Fighters у вівторок 13 серпня. Шоу Foo Fighters закінчилося особливим моментом, коли натовп підняв над головами сігетця на інвалідному візку, а Dave Grohl покликав його на сцену і дав йому розбити свою гітару.

На Sziget також виступили Martin Garrix, Post Malone, The 1975, Florence + The Machine, Twenty One Pilots, The National, Years and Years, Richard Ashcroft, 6LACK, Macklemore, Mura Masa, Catfish & The Bottlemen та багато інших світових зірок і нових актуальних артистів різних жанрів на десятках сцен і локацій. Під час свого шоу на головній сцені Sziget Macklemore зізнався, що сігетці – його найкраща європейська публіка, а після шоу написав в Instagram: "75 000 сьогодні в Будапешті на Sziget… Дякую, що дали мені цю можливість бути на сцені та робити те, що я завжди любив. Бракує слів, щоб виразити всю мою вдячність». А Martin Garrix написав у своєму Twitter: "Одне з найшаленіших шоу мого життя… дякую Sziget, це було магічно!"

Mastercard Stage від A38 представила різностильовий лайн-ап з музикантами A-класу – Pale Wales, Grace Carter, IAMDDB, Superorganism, Idles, Alma, Jungle та James Blake, який під час виступу назвав Sziget дійсно особливим фестивалем. А Bacardi Arena протягом тижня вечірок постачала вершки електронної музики від Tini Gessler, Julian Jordan, Blasterjaxx, Kayzo, Sigala, Jax Jones та багатьох інших зірок EDM, techno, electro і trance.

Оголосивши Love Revolution, Sziget продовжував підтримувати все, що може допомогти нашій планеті стати кращим місцем для життя. Щодня на головній сцені Sziget 2019 виступали спікери – визначні особи нашого часу, які надихали на це сігетців своїми промовами: доктор Jane Goodall (посланниця миру ООН, приматолог і еколог), Emtithal Mahmoud (поетеса, активістка і посол доброї волі ООН) та Albert Gore (колишній віце-президент США, засновник проекту Climate Reality, лауреат Нобелівської премії миру, який поділився своїми думками через відео-повідомлення). В TEDxBudapest Salon відбулося понад 30 виступів, а в Tent Without Borders – десятки презентацій і дискусій з питань прав людини, булінгу і міжкультурності.

Програма культового шпігельтенту з дерева та полотна, прикрашеного вітражем і присвяченого квір-культурі – Magic Mirror – знову стала однією з найбільш очікуваних і найвідвідуваніших. Щоночі в ньому відбувалася зухвала політична панк-вистава The Briefs: The Second Coming – година бойлеску, трюків, вражаючої повітряної акробатики та провокаційних інтермедій. В Cirque Du Sziget виступили Mallakhambindia – п’ять найкращих артистів стародавнього індійського спорту малахамба, а також найперший ефіопський цирк, створений виключно ефіопськими артистами – Circus Abyssinia. В Hungarikum Villageфольклорною музикою та інтерактивними танцями була представлена місцева угорська культура.

На Sziget, відомому як найатмосферніший фестиваль Європи, було розміщено понад 100 арт-об’єктів, включаючи унікальні скульптури та функціональні інсталяції, такі як Luminarium, розроблений Architects of Air з Англії, інтерактивний стріт-арт Before I Die американської художниці Candy Chang та 16-метровий прозорий планетарій FullDome з імерсивною повнокупольною відео-проекцію, який ініціював як локацію український офіс Sziget і обслуговували українці.

Відповідно обраного напрямку Love Revolution, цьогорічний Sziget Festival продовжував приділяти особливу увагу сталості довкілля, знайомлячи зі світом кліматичних старт-апів у програмі Green Sziget Center. З метою підтримання та підвищення 50-відсоткового коефіцієнта утилізації 2018 року була повторена система стаканів багаторазового використання, що замінило близько 1,5 мільйона одноразових пластикових стаканчиків. Продовжуючи минулорічну кампанію Don't Suck, яка заохочує уникати пиття напоїв з використанням пластикової соломинки, Sziget попередив можливе використанню 600 000 таких соломинок. На вході на фестиваль було роздано 50 000 кишенькових попільниць. Sziget зробив особливий акцент на зменшенні відходів, що не підлягають вторинній переробці, в точках харчування. Цього року було запущено окремий фудкорт, що акцентував увагу на сталому харчуванні і пропонував їжу з низьким рівнем викиду вуглецю під час її приготування.

Тижневий Sziget Festival, розташований на острові Обуда в Будапешті, об’єднав 530 000 гостей з усього світу, від Нової Зеландії до Бразилії, які почули і побачили музику, театр, цирк, майстеркласи, комедійні і танцювальні вистави – виступи перформерів, артистів та спікерів з понад 62 різних країн, створивши разом справжній Острів Свободи!

Наступний, 28-й Sziget, відбудеться 5-11 серпня 2020 року.