12 січня у стінах Штаб-квартири ООН розпочнеться виставка Ukraine EXISTS. 8 січня Тарас Тополя (Антитіла), Сергій Вусик (Антитіла) та команда благодійного фонду «Вільні UA» – Руслан Горовий, Аліна Гаєва, Катя Нечаєва, Лесь Панчишин, Саша Скорук, Люда Вусик відлетіли з Києва до Нью-Йорку, щоб нарешті презентувати проект, над яким працювали майже рік, – виставку Ukraine EXISTS.

Перед вильотом Тарас Тополя написав на своїй сторінці у Facebook: «Тримайте кулачки! Волонтери проекту виставки "Ukraine EXISTS" летять у Нью-Йорк, а разом з ними у літаку півтори тони вантажу. Матеріалізованого у картини мистецтва і чесних фактів про війну на Донбасі. Разом переможемо»!

Виставка Ukraine EXISTS розпочнеться 12 січня о 18:00 у будівлі Секретаріата ООН.

Сьогодні тривають останні приготування та монтаж експозицій. Ідея виставки в її назві – Ukraine EXISTS – "Україна ІСНУЄ"!

Мета проекту – популяризація сучасного українського візуального мистецтва та розповідь про справжнє життя у країні та про військовий конфлікт на Донбасі.

Проект представлений у двох частинах:
1. Виставка "Сучасне українське мистецтво" (живопис, кераміка, плакат);
2. Фото- і відео демонстрації документальних матеріалів "Донбас. Війна"

Виставка втілює в собі дві реальності, які вимушено співіснують в Україні протягом останнього року – війна і мир, контрастне поєднання для того, щоб відтворити реалії країни у найширшому діапазоні.

"Сучасне українське мистецтво"

Представлено авторами:
1. Руслан Колмиков – інсталяція;
2. Богдан Кухарський – кераміка;
3. Юра Єфанов – ipad painting;
4. Андрій Єрмоленко – плакат;
5. Закентій Горобйов – плакат;
6. Аліна Гаєва – живопис;
7. Лесь Панчишин – живопис;
8. Юрій Шаповал – живопис;
9. Сергій Радкевич – живопис;
10. Світлана Дзюба – живопис;
11. Костянтин Копосов – живопис;
12. Макар Москалюк – живопис;
13. Оксана Свіжак – живопис;
14. Лілія Стугницька – живопис;
15. Ольга Куліш-Федоренко – декоративний живопис;
16. Анжеліка Рудницька – декоративна вишивка.

Ukraine EXISTS

Метою даної частини проекту є популяризація сучасного українського мистецтва як невід’ємної складової світового мистецького простору; створення платформи для ознайомлення з українськими авторами та їх актуальними доробками. Сучасне українське образотворче мистецтво представлене багатьма художниками, групами та об’єднаннями. Вони трансформують головні тенденції і реалії українського суспільства у візуальні форми та образи, створюючи тим самим нові мистецькі концепції, втілюючи у своїх доробках основні ідеї та прагнення народу. Підживлюючись духом супротиву і національного піднесення, сучасна творча еліта відриває мистецтво від ідей “традиціоналізму”, надає своїм творам унікальної форми, наділяє власною впізнаваною образністю, наповнює потужною складовою смислотворчості зі знаковими для країни темами. Сучасне українське візуальне мистецтво набуває нового значення. Мова художників стає конструктивнішою, не обмежується дослідами власних переживань, але й слугує інструментом вираження соціального запиту на обговорення болючих, критичних тем минулого та сьогодення.

"Донбас. Війна"

Представлено авторами:
1. Творча група “Babilon-13” – відео;
2. Микита Звілінський – фото;
3. Констянтин Ревуцький – фото;
4. Руслан Горовий – фото, відео;
5. Олександр Клименко – фото;
6. Євген Власов – фото;
7. Руслан Ганущак - фото;
8. Петро Шеломовський – фото;
9. Юрій Калиняк – фото;
10. Вікторія Івлєва – відео;
11. Герой UA – відео;
12. OmTV – відео.

Ukraine EXISTS

Мета – донесення до світової спільноти об’єктивних відомостей про конфлікт на Донбасі у формі фото- та відео-показу документальних матеріалів. У час, коли країна перебуває у стані неоголошеної війни, на документальному мистецтві лежить важлива місія – за допомогою влучних образів передавати і доносити до суспільства об`єктивні та виважені відомості. Адже зафіксована і грунтовно проаналізована інформація дає можливість будувати як наше
сьогодення, так і майбутнє - без повторень прикрих помилок.

"Донбас. Війна" – це реальні, незаангажовані факти, документальні зйомки, фото і відеоматеріали з життя військових і цивільних людей, діалоги і монологи, думки, проголошені вголос, і ті, що безмовно застигли на обличчях.

Представлені матеріали дають можливість відчути різницю між вічним і тимчасовим, визначити, порівняти й оцінити добро і зло в контексті подій на Сході України.