17 та 18 березня 2015 в Києві у Палаці Україна пройшли два концерти «Вночі» — сольного проекту Святослава Вакарчука, заснованого в 2008 році. Це був аншлаг, так як доставили аж 6 рядів стільців, стільки бажаючих хотіли прийти і почути пісні у виконанні улюбленого співака.

На концерт завітала телеведуча Катерина Осадча разом із знімальною групою «1+1». Сцена була заповнена темно-блакитними кольорами. Дим додавав до цього певної загадковості і казковості. Вакарчук був досить вишукано одягнений, як оркестр і всі музиканти.

Святослав Вакарчук концерт Вночі

Слава зауважив, що ця програма дуже близька до тієї, яку вони грали 5 років тому. А потім запитав публіку «Хто був у нас на концерті 5 років тому?». У відповідь на це питання Мілош підняв руку.
Атмосфера була дуже тепла і домашня проте і спекотна. Вже після другої пісні «Не йди» Вакарчук зняв піджак. Він взагалі увійшов в кураж і імітував на стільці гру по барабану, а це був лише початок концерту.

Слава всім подякував і сказав, якщо за ці два дні вони зібрали повні зали і концерт викликав такий аншлаг, то 18 травня вони зроблять додатковий концерт у Києві.

Святослав Вакарчук концерт Вночі

Коли виконували пісню «Колискова», зал і справді трохи заколихався у хвилях теплоти і гарного настрою, які дарував в той вечір Святослав з талановитими музикантами і оркестром. До речі, ідею цієї пісні приніс Денис Дудко.

На сцені була кав’ярня «Вночі», в якій музиканти в перервах чи просто коли вони не виконували якусь із пісень, сиділи спілкувалися і пили каву, або чай. Це додавало ще більшої домашньої атмосфери.

Святослав Вакарчук концерт Вночі

Вакарчуку також подарували картину. На що він сказав: «Шкода, що не торт, так би з усіма поділився». Вакарчук багато говорив, розповідав про пісні. От наприклад пісню «Пізно вночі» він написав у Нью-Йорку. А коли музиканти почали її виконувати зал порадував дуже гарним флешмобом: усі підняли догори паперових ангелів і плавно рухали ними в такт музиці. Вакарчук був вражений таким дійством і попрохав ввімкнути світло, щоб всі могли це побачити. Це справді було дуже вражаюче і щиро.

У ті моменти коли Мілош не грав, він виступав в ролі диригента для оркестру. А також Мілош являється музичним продюсером проекту «Вночі».

Протягом концерту жінки, дівчатка і хлопчики приносили до сцени квіти. Під кінець виступу вже вся сцена була ними усипана. Пару разів Святослав виходив в зал і збирав квіти там.

Пісня «Дзвони» була розпочата з подачі Мілоша, який написав музику. Слова ж були написана ще у 2008 році.
Дим, який час від часу йшов зі сцени, зібрав під нею чимало дітей, які в подальшому там і залишилися до кінця концерту. Вони знімали Славу на телефони, робили селфі з артистом. Менші ж просто втішалися різнокольоровій гамі диму.

Святослав Вакарчук концерт Вночі

Вакарчук зауважив, що на концерті «Океан Ельзи» діти б не змогли стояти ось так в перших рядах, тому саме такий формат виступу для них і він радий, що батьки беруть їх з собою.

Шанувальників Вакарчук із музикантами порадував каверами пісень з «Океан Ельзи». Всміхаючись він сказав: «Так дуже легко і просто, не треба платити комусь за авторські права».

Під час виконання пісні «Не опускай свої очі» Слава спустився до дітей, які стояли під сценою і разом з ними співав і обіймався.

Цікава історія створення пісні «Бути з тобою». Музиканти взяли шматок пісні, яка могла б бути в репертуарі «О.Е.» і додали джазу. «В принципі так і вийшов проект «Вночі», — пояснив Слава.
Всіх дуже вразив джазовий варіант пісні «Susy». Вакарчук сказав, що після цього варіанту він хотів би її тільки так і виконувати, настільки вона йому сподобалася.

Вакарчук був жвавий від початку і до кінця: ходив залою, заплигував на сцену, показував елементи ірландських танців і дарував море позитивних емоцій.

В той вечір грав оркестр кращих музикантів Києва. Пісня «Така, як ти» само собою порвала зал. Це нескінченні овації, емоції і враження. Зал дуже довго аплодував і не хотів відпускати музикантів, але вони пішли. Проте не надовго і повернулися, щоб зіграти на біс.

Вакарчук виконав пісню одного джазового виконавця, яка має відношення до проекту «Вночі». Також пролунала легендарна «Moon River», яка була написана ще в 1961 році і виконана Одрі Гепберн в фільмі «Сніданок у Тіффані».

А «спека» все не зникала і один з глядачів встав і голосно прохав Вакарчука «зробити холодно», маючи на увазі пісню «Холодно», але Вакарчук звів це до жарту і попрохав когось з персоналу зробити в залі холодніше.

Вакарчук

Також прозвучали кавери пісень «Рандеву» і «Я так хочу». Після цього музиканти вийшли вже вдруге на біс і виконали пісню «Лист до мами (Напиши мені листа)» і «Ніколи».

Публіка неодноразово аплодувала стоячи. А під кінець концерту всі почали танцювати: зал, оркестр і діти, яких Слава підняв один за одним на сцену. Це був дуже атмосферний, запальний і жвавий концерт. До зустрічі 18 травня.

Треклист:
1. Ой, поперед мене гори сині
2. Не йди
3. Колискова
4.Пізно вночі
5. Там, де літо
6. Дзвони
7. Етюд (кавер)
8. Кавачай (кавер)
9. Не опускай свої очі
10. Бути з тобою
11. Susy
12. Wherever You Are
13. Чайка
14. Така, як ти

Автор: Борцов Олександр
Фото: Пономаренко Аня