За останні півроку було відмінено десятки концертів іноземних артистів, починаючи Nine Inch Nails та Depeche Mode, закінчуючи Korn та The National. Здавалося б, нічого гіршого і бути не може для завзятого концертомана. Збираєш гроші на квиток, підучуєш тексти, готуєшся морально, врешті-решт, а тут раз і «вибачайте, з питань безпеки, бла-бла, не чекайте, бла-бла».

За два дні до концерту. Але це не привід проклинати хитрих організаторів, нечесних політиків і вселенську змову. Час, що звільнився, більш раціонально присвятити ознайомленню з хорошими вітчизняними гуртами, як-от Скрудж.

Вчора ввечері в затишному залі з крутими флуоресцентними шпалерами київського «CityPub» півторагодинний якісний сет відіграла чернігівська група з десятирічним досвідом роботи. Хвилею добротного гранжу накрило кожного з небагатьох присутніх, за декілька пісень сидіти спокійно стало неможливо, особливо активні взялися за шалені танці.

Розпочали зі зворушливої і водночас динамічної «You are beautiful», суміш любовної лірики і яскравих рифів – досить свіжа і приємна на слух.Вразила композиція «Who are you?», яку, без сумніву, можна назвати класикою гранжу: ніжний вокал у куплетах і надривний у приспівах, драйвові барабанні збивки, потужна гітара і бас, дух невмирущого Курта – що ще треба аби запалипи серця і в рази підняти настрій?

Скрудж

Не дуже далеко пішла і «Somebody like you» – відчувається вплив Нірвани, а особливо – платівки «Nevermind». В бунтарській «Quarantine» прослуховуються слабкі відклики панк-року, вона актуально розбавляє російськомовні сопливі пісеньки «для дівчаток» чи, як заявив соліст, «для романтичних натур». Серед секції «Песня для девочек» траплялися і варті уваги треки, наприклад, «В болю є смак» і «Сумую». Безперечний плюс групи Скрудж – їх різноплановість, може навіть спрямованість на кілька цільових аудиторій. Знайде «свою» пісню як затятий рокер, так і любителі більш легкої музики типу «С.К.А.Й.» чи «Друга ріка».

Скрудж

Отак нічим не примітний вечір може перетворитися на приємне знайомство з відмінною місцевою або майже місцевою групою. Достатньо вийти з дому, знайти найближчий заклад, звідки лунають звуки живої музики, і буде вам щастя.

Автор: Надя Царик