Rok.Kiev.Ua завжди намагається слідкувати за самим цікавим у світі музики. Саме таким оригінальним відкриттям минулого року для нас став Sasha Boole. Виконавець, котрий вміє гармонійно левітувати між чудовими мелодіями і змістовними текстами. І стає ще більш душевним з кожним концертом.

Як правило, талановиті музиканти намагаються себе оточити тільки найкращими зразками творчості і людьми, котрі вміють надихати і дарувати наснагу творити далі. Цього разу ми випитали у Сашка, чим і ким зайняті його вуха в періоди між концертами. Може й вам ця музика дасть поштовх взяти гітару в руки чи піти на гурток з вокалу. Далі – пряма мова від нашого сьогоднішнього автора.

Sasha Boole 2

1. 16 Horsepower – Praying Arm Lane
Глибина і, водночас, простота з якою Девід Юджин Едвардс дивиться на світ – це те, що подарувало мені свого часу відчуття якогось надзвичайного спокою. Слухаючи його музичні проповіді, я знаю що все буде добре. На стільки, на скільки це, звісно, можливо у нашому світі.

.

2. Jay Munly – Spill the Wine

Не впевнений, чи хотів би я познайомитися з Джеєм наживо, бо цей артист мене завжди лякав. Але аранжування, які робить цей скелетоподібний дядько, просто уносять мене кудись. Одної ночі, дорогою до Кракова, я слухав цю пісню більше години на репіті.

.

3. Johhny Flynn – Einstein's Idea

Я почав стежити за Джонні, ще коли він був молодим абсолютно невідомим артистом. Наразі, я вважаю його втіленням сучасної британської фольк-музики. Я переслухав його «від корки до корки», але ця пісня пройшла якось особняком.

.

4. Peter J. Birch – Darkness Bound

Ця пісня назавжди зі мною після туру з Пітером. Вже другий місяць пішов, а я і далі її наспівую. В житті Пітер досить закрита людина, і тепер я розумію, що найкращий спосіб зрозуміти цього польського бороданя – це зрозуміти його пісні.

.

5. Падваротня

Останнім часом активно слухаю цих вінницьких пацанів. Я навіть не можу назвати якусь конкретну пісню, бо просто переглядаю їхні відео на You-Tube, які толком і не мають стандартних пісенних назв. Короче, вони тру і це мені в них подобається. Сподіваюсь познайомитися з ними особисто на хіп-хоп фесті Represent #8 в травні.

.

6. Nick Cave & The Bad Seeds - Jubilee Street

Якби в світі не існувало поезії, то з появою Ніка Кейва, люди би охрестили те що він робить поезією і вважали б це окремим від музики жанром. Геніальний сторітеллер і ультратонкий темний романтик. Диявол і Бог в одній людині.

.

7. Arany Zolt?n - Akkor sz?p az erd?

Зізнаюся чесно, що назву я скопіпастив. Це мадярська народна пісня. Я слухаю багато традиційного фольку з різних куточків світу. Та саме ця композиція, чомусь, запала мені в душу останнім часом. Як це завжди з фольком, існує безліч різних версій, та мені до вподоби найбільше саме ця у виконанні Arany Zolt?n syndicate.

.

8. Lightnin' Hopkins – Once was a Gambler

Я переслухав і продовжую переслуховувати тони блюзу, періодично виділяючи пісні-фаворити. У випадку із Once was a Gambler, я зрозумів, що влип, почувши цей жирний «заїзд» на перших секундах. Хоча, в принципі, фаном Lightnin' Hopkins’а ніколи не був. Ще раз доводить те, що одна нота може змінити все.

.

9. Oscar Isaac - The Shoals of Herring

Британська народна пісня про рибака, яку не переспівував тільки ледачий. Найбільше подобається у виконанні актора Оскара Айзека у фільмі Коенів «Inside Llewyn Davis». Проте, коли дивився фільм, то не звернув на неї уваги абсолютно. А нещодавно мій друг почав грати її на гітарі і мене торкнуло. Останніх два тижні вона постійно зі мною. Про важку працю, віру в краще і мудрість.

.

10. Останню рекомендацію ми залишили за редакцією Rok.Kiev.Ua, тому що скоро будемо разом із Сашком і лейблом Aby Sho Music разом святкувати вихід його другого альбому «Survival Folk» на вінілі. Це більше, ніж просто лонгплей, це ціла музично-поетична збірка одного хлопця з десятком очерків, які він пропустив через себе і тепер видає нам на концертах. Для фетишистів і прихильників оригінального саунду ця платівочка просто must have. Ну і вам вона обов'язкова до прослуховування.

До речі, наш домашній лейбл Aby Sho Music вже грунтовно взявся і за інших українських виконавців, тому в подальшому прагне просувати на вінілі саме рідну музику. Вже відомо, що альбоми не тільки Sasha Boole, але й The Hardkiss, Dead Boys Girlfriend, The Gitas, а також декілька різноформатних компіляцій українського андеграунду та реггі також вийдуть на вінілі в рідній ненці. Також є плани релізів деяких і закордонних виконавців. На чолі всіх цих активностей стоїть наш друг, а за сумісництвом і голова Aby Sho Music Андрій Смірнов, який приклав свою руку і до організації концертів Psychic TV та Swans в Києві. Найближчим часом обіцяє ще більше сюрпризів, так що тихенько потираємо ручки. І, звичайно ж, запрошуємо вас на концерт Sasha Boole в цю п’ятницю (Mezzanine), вінільчику ще не буде, але наша музика буде. Ми поговоримо мелодіями трошки про звук доріг, степу і свободи. Прийде ще й зірковий гість із банди 5 Vymir. Передбачаємо 95% жіночої аудиторії. Ну і ми там будемо, до зустрічі! 🙂

Фото: зі сторінки Sasha Boole