Один із найбільших музичних та стріт-арт фестивалів України RespublicaFEST цьогоріч влаштував першу велику програму обміну для молодих музикантів та арт-менеджерів із України та Німеччини. Документальний фільм із проекту був сьогодні опублікований на офіційному YouTube-каналі фестивалю:

За словами Програмного Директора Альони Дмуховської, щорічно під час підготовки музичної програми RespublicaFEST виникає однакова проблема: на сцені одні і ті самі обличчя. Тому фестиваль вирішив започаткувати програму обміну молодими музикантами із інших країн, щоб «вирощувати» цікавих артистів для себе та готувати унікальну програму, котрої не буде на інших фестивалях. Крім того, така механіка роботи дозволить «експортувати» українську молоду музику на Європейські простори.

Проект здійснювався протягом квітня – вересня 2017 року. Відкритий прийом заявок українських та німецьких учасників забезпечив неперевершений мікс музикантів із зовсім різним досвідом та музичним бачення. Це, в свою чергу, допомогло підготувати нестандартну та нінащо не схожу програму, з якою учасники виступили на фестивалі Bunte Republik Neustadt в Дрездені та на RespublicaFEST в Кам’янець-Подільському.

Крім того, проект залучив 4 арт-менеджерів із обох країн, що допомогло їм отримати неоціненний міжнародний досвід, допомогти будувати міжнародну логістику, промо проекту та вперше отримати навички тур-менеджменту. Саме таких спеціалістів зараз не вистачає на ринку України для розвитку індустрії. На думку організаторів проекту, саме цей прикладний досвід, подорожі та організація концертів дає весь потрібний інструментарій роботи для арт-менеджера, щоб надалі він відправлявся самостійно у вільне плавання однією із найцікавіших, але і найнестабільніших індустрій в світі. Музикантам такий проект допомагає здобути міжнародний досвід подорожей, спілкування із закордонною публікою, розширенні творчих та особистих меж розуміння музики. Тільки в турі артист стає самодостатньою креативною одиницею, що вчиться самоорганізовуватись та в найшвидші строки готувати живий виступ світового рівня.

Крім того, одним із головних завдань програми було встановлення взаєморозуміння між українськими та німецькими учасниками. Саме завдяки музиці, що є унікальною мовою, і вийшло спілкуватись мало не на підсвідомому рівні. Не має значення, якою мовою розмовляє людина в повсякденному житті, коли звучить мелодія, близька обом, контакт встановлюється сам собою.

Проект реалізується в партнерстві із німецькою організацією Kultur Aktiv e.V. за підтримки Фонду “Пам’ять, відповідальність та майбутнє” (EVZ) в рамках підтримки проектів програмою Meet up: Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen, Міністерством закордонних справ Німеччини та Фондом Роберта Боша.

Фото: Маркус Брененштуль та Daily Metal, надані прес-службою фестивалю