Олег СкрипкаНаприкінці минулого тижня «Воплі Відоплясова» повернулись із подорожі до Ізраїлю, де мали два аншлагові концерти – у Тель-Авіві виступ відбувся у клубі «Театрон», а в Хайфі – вже у справжньому «театроні» (тобто, театрі) під назвою «Раппопорт».

До речі, квитки до столичного «Театрону» були розпродані за тиждень, і в той час, коли законослухняні аборигени питали «зайвого квиточка», збентежено тупцюючи біля головного входу, з протилежного боку щосили працювала альтернативна каса – за кілька шекелів компанія заповзятливих вихідців з Одеси проводила усіх бажаючих через кухню. В результаті зала забилась під самісіньку стелю, а глядачі з жовто-блакитними прапорами сиділи мало не на люстрах, голосно вимагаючи «танців». Концерт у Хайфі запам’ятався імпровізованим хором з кількох сотень людей у кіпах та вишиванках, які разом з музикантами самозабутньо співали «Горіла сосна».

Наступного дня на мандрівників чекала експедиція до славнозвісного Мертвого моря, яка відзначилась трагікомічною пригодою. Давно кортіло «вевешникам» провести науковий експеримент – дізнатись, чи насправді у Ям Хa-Меласі неможливо втопитися. На ранок після виступу в театрі «Раппопорт» наші науковці-аматори висадились на Мертвому березі.

Море виявилось звичайнісіньким – прозорим, солоним та мокрим. Хлопці дісталися пляжу та стрімголов кинулись у воду. Далі почалось несподіване. За пустощами та розвагами ніхто відразу й не помітив, що бас-гітарист Льоша Мельченко, який необачно заплив за буйки, вже не кричить, не сміється, а часто-густо пірнає, вимахує руками, і взагалі, поводиться підозріло. Здалеку це було схоже на невдалий жарт, і друзі щиро порадили Льоші не клеїти дурня, мовляв, найближча рятувальна станція знаходиться аж у Палестині. Між тим Олексій вже добряче наковтався «мертвої» води і зовсім зник із горизонту. Тільки тут хлопці зрозуміли, що це вже не сміх. Спільними зусиллями недолугий Архімед був піднятий на поверхню та відбуксований на берег, де ще довго сидів на піску, відсапуючись та витрушуючи з вух морських коників.

По дорозі в аеропорт вчена рада гурту «ВВ» підвела підсумки експерименту та дійшла наступних висновків: 1) головним результатом досліду стало відкриття безпрецедентного наукового феномену, а саме: завдяки впливу наднизьких частот на щільність матерії гравітація діє на бас-гітаристів із подвійною силою; 2) за особистий героїзм та беззаперечну відданість науці присудити Мельченку Олексію Григоровичу почесне звання молодшого наукового співробітника з правом позачергового захисту профільної дисертації.

По матеріалам: КРАЇНА МРІЙ