25 квітня 2016 в клубі Atlas відбудеться неповторний концерт-презентація альбому джазової музики Taterrium – піаніста, клавішника, композитора і аранжувальника Усеїна Бекірова. Це дійсно унікальний альбом – адже робота над ним тривала майже 10 років!

Справжнім подарунком для справжніх поціновувачів джазу буде команда видатних артистів, яких Усеїн Бекіров запросив для запису альбому і його презентації у клубі Atlas. Це найкращі представники української джазової сцени: Джамала, Shanis, Лаура Марті, Іванка Червінська, Ігор Закус, Євген Уваров, Сергій Сидоренко, Армен Костандян, Богдан Гуменюк, Максим Кондратенко, Олександр Муренко, Андрій Воробйов.

Чудовий вибір ведучого обіцяє додаткове задоволення від вечора, адже Богдан Гуменюк – не тільки знавець джазу, талановитий саксофоніст, аранжувальник, але й людина із відмінним почуттям гумору.

Альбом Taterrium – це своєрідний результат творчого десятиріччя Усеїна Бекірова. У назві альбому зашифрована анаграма слів Tatar (татарський) і Terra (земля), що можна тлумачити як «Татарська земля». До альбому увійшло 11 п’єс, це – кримськотатарські народні пісні і мелодії у джазовій обробці та авторські джазові композиції Усеїна Бекірова.

Олексій Коган – журналіст, радіоведучий, продюсер, - про альбом Taterrium:

«Ця робота, безумовно, зацікавить тих, хто слідкує за українським джазом взагалі і тих, хто не байдужий до авторської музики у стилі «ф’южн» з активним використанням фольклорних першоджерел. Альбом складається винятково з авторських п’єс українських виконавців - Усєіна Бєкірова, Армена Костандяна, Євгена Дідика, Макса Кочетова. Разом з Усєіном записувались найкращі українські бас-гітаристи, барабанщики, саксофоністи, трубачі, перкусисти і гітаристи. В альбомі також не обійшлося без зіркової гості - кілька пісень у виконанні Джамали стали справжньою окрасою цього диску».

В запису альбому взяли участь й інші добре відомі українські джазмени – Олексій Сагітов, Максим Малишев, Олександр Муренко, Андрій Кузьмінчук, Артем і Володимир Лебедєви, Володимир Лихошва. Також над альбомом працював легендарний звукорежисер, Президент Союзу звукорежисерів України – Олег Ступка, що пішов із життя у 2013 році. Одна із п’єс альбому присвячена саме йому.

Усеїн Бекіров – український і кримськотатарський джазовий музикант, який грає в стилі етно-джаз, funk, fusion і др. Із його творчістю український слухач знайомий за проектами «Freenationale-бенд», Etnovation, «Бекіров-бенд», «Тріо Усеїна Бекірова», «Квартет Усеїна Бекірова» та ін.

Зі своїми проектами Усеїн Бекіров виступає по всій Україні і за її межами. Він постійний учасник провідних європейських і українських джазових фестивалів: HanseStadtFest Frankfurt, Krakov Jazz, Koktebel Jazz Fest, Alfa Jazz Fest, ДоДж, Chernihiv Jazz Open, «Джазделіжанс», Jazz Bez, Kyiv Open Air; проектів «Jazz Коло» Ігора Закуса, «Тема з варіаціями Live» Олексія Когана та ін.

Taterrium Усеїна Бекірова – це не просто концерт, це той самий крутий джем-сейшен, куди неодмінно треба потрапити! Коли на одній сцені збираються стільки яскравих виконавців – народжується диво: воно живе лише кілька годин, але залишає по собі враження на все життя.

25 квітня 2016, 20:00
Презентація альбому Taterrium​
Київ, клуб Atlas​, вул. Січових стрільців, 37-41​
Квитки: https://kiev.karabas.com/taterrium/order/

Taterrium