Відомий український гурт ONUKA, який виконує органічний мікс електроніки, актуальної поп-музики та української етніки, виступить на Sziget Festival 2018. Гурт стане одним із 30 артистів з усього світу в лайн-апі World Music Stage – однієї з головних сцен масштабного мультикультурного фестивалю.

Музика ONUKA – це красиві декорації з мрійливої електроніки, холодних нордичних мелодій та витонченого цифрового диско, хімія на межі сучасного і глибинного, модних аранжувань й елементів української етніки. У студійній дискографії гурту – альбом «Onuka» в умовному жанрі фолктроніка, який став однією з найважливіших подій 2014 року на українській музичній сцені, EP «VIDLIK» та новий альбом «MOZAЇKA», який вийшов 22 березня 2018 року.

У 2016 році ONUKA з Національним оркестром академічних народних інструментів (НАОНІ) представили спільну програму, з якою зібрали повні зали у найбільших містах України. На сцені поєдналося 8 музикантів ONUKA, 50 музикантів оркестру НАОНІ, понад 40 національних інструментів, серед яких: бандури, цимбали, кобзи, басоля, ліра, телинка, козобас, сурма, бугай, флояра, дуда, дримба, рубель, береста та багато інших. У 2017 році ONUKA стала спеціальним гостем Eurovision Song Contest, після чого «VIDLIK» очолив електронні чарти iTunes у Британії, Австралії, Франції, Німеччині та інших країнах. В тому ж році відбувся європейський тур, колаборація з фактично творцями стилю world music – французами Deep Forest, були отримані численні нагороди від видань і музичних премій.

Виступ на Sziget стане другим для ONUKA після шоу на Europe Stage фестивалю у 2015 році в якості переможця конкурсного відбору серед українських гуртів, який вперше пройшов в Україні.

WORLD MUSIC STAGE на SZIGET FESTIVAL
В останні тридцять років з того часу як термін world music широко поширився в якості назви музики з етнічною основою, він став одним із найпопулярніших музичних напрямків. Гурти і виконавці з країн, про які ми чуємо рідко і де не існує звукозаписуючої індустрії, як Кабо-Верде, чи Мадагаскар, стали відомими на весь світ.

Sziget World Music Stage бере участь в русі world music з 2000 року і за цей час здобула видатний міжнародний рейтинг. На ній виступали всі найкращі представники жанру – більше 200 артистів, серед яких найбільші зірки світу від Англії до Гвінеї, від Бельгії до Сенегалу.

World Music Stage, яка пропонує безтурботну, веселу музику, приділяючи особливу увагу популярним перформанасам з танцювальною балканською музикою і ска в основі, на додаток до світових зірок, звичайно ж, представляє і артистів, які з'явилися нещодавно. Незважаючи на домінування танцювальної музики, без втрати якості, професіоналізму та етнічних особливостей, вона також не виключає чуттєвих або експериментальних перформенсів.

На сцені World Music Stage в різні роки виступали український фолк-рок гурт Гайдамаки і тричі – етно-хаос гурт ДахаБраха.

Протягом тижня 8-15 серпня музична програма Sziget 2018 буде наповнена виступами більше 100 артистів. Хедлайнерами Sziget 2018 стануть Arctic Monkeys, Kendrick Lamar, Lana Del Rey, Gorillaz, Kygo, Mumford & Sons з ексклюзивним у Європі шоу і Dua Lipa.

Окрім ONUKA на Sziget 2018 виступить український гурт 5’NIZZA, а у травні лайн-ап Sziget доповниться переможцем нової української інді-премії APPS Music & SZIGET: Awards, заявки на яку приймаються до 8 квітня: http://sziget.apps-m.com/

Більш детально про типи квитків, кемпінгу і програму: https://szigetfestival.com/ua/

ЛАЙН-АП WORLD MUSIC STAGE 2018:
ONUKA
Les Negresses Vertes
Transglobal Underground feat. Natacha Atlas
LaBrass Banda
Plaza Francia Orchestra
Värttinä feat. Paleface
Pannonia Allstars Ska Orchestra
Jupiter & Okwess
Garmarna
Ifriqiyya Electrique
Besh d droM
Canzoniere Grecanico Salentino
Warsaw Village Band
Baba Zula
Szikra (Amsterdam Klezmer Band & Söndörgő)
Jewish Monkeys
Kries
El Juntacadaveres
Griot Blues
Chalaban
Anima Sound System
Bukahara
Kistehén
Hora de Joglar
Mr Žarko
Meszecsinka
Hartyga
Ladánybene 27
Mon côté punk
Zuboly