Українська рок-група, широко відома і обожнювана як співвітчизниками, так і в близькому і не дуже зарубіжжі. Група, що неодноразово змінивши склад, залишається справжньою іконою музичної індустрії України, визнаною не одним поколінням. Океан Ельзи гучно відсвяткував своє двадцятиріччя, зібравши на «Олімпійському» рекордну кількість прихильників – понад 70000.

Київ довго готувався до цієї грандіозної події: квитки були придбані завчасно (також був можливий вхід по білетах з відмінених концертів), робота метрополітену подовжена на годину, команда волонтерів надресирована, флешмоби підготовані (а пізніше – успішно втілені в життя). Неприємне враження справила хіба що величезна кількість рекламних плакатів та надокучливих промоутерів. Так, ми всі знаємо, що Вакарчук знявся у рекламі «МТС», а компанія, в свою чергу, – офіційний спонсор дійства, але, може, варто було акцентувати на цьому увагу трішечки менше?

Розігрівали багатотисячну публіку «FONTALIZA»– молода і надзвичайно перспективна команда з Горлівки. Для групи, що до того збирала зали до 300 чоловік, виступити на стадіоні – неабиякий шанс гучно про себе заявити і розширити цільову аудиторію. Що ж сказати, хлопці скористалися можливістю по максимуму – пританцьовували і постукували в такт ногою їх пісням з недавно випущеного альбому навіть люди, які явно бачать і чують гурт FONTALIZA вперше.

Океан Ельзи

Під бурхливі оплески і верески нарешті на сцені з’явився Славко з командою Океан Ельзи. З першої ж запальної «Вставай» стає ясно – сьогодні буде гаряче. «Океани», як завжди, на рівні: чудовий звук, повна самовіддача музикантів, незрівнянна емоційність виконання приковують увагу. Завдяки тому, що кожну пісень співають усі присутні, складається враження, що багатотисячний «Олімпійський» – єдине ціле, одна велика сім’я. Сприймаються на ура як древні композиції часів молодих та наївних «ОЕ», так і більш виважені і зрілі пісні з останніх альбомів. При виконанні хітів, які знають навіть ті, хто поняття не має що це за група така, Океан Ельзи, відбувається тотальне єднання музикантів і глядачів – десятки тисяч люду перетворюються в неподільний організм, що рухається в такт.

Сетліст складений дуже грамотно: ліричні мрійливі композиції вчасно змінюють викличні динамічні. Таким чином 3,5 години концерту не набридають. Ранні композиції «Мене»,«Для тебе», «Кавачай», «Фіалки» зіграли старим оригінальним складом. Опісля Вакарчук дякує і кланяється колишнім колегам – Шурову, Хусточці і Гудімову. Відразу пронизуєшся повагою до людей, яким попри творчі та інші розбіжності, вдалося зберегти хороші стосунки і об’єднатися знову задля благородної спільної справи. Не менш зворушливими є подяки Святослава присутнім за велику кількість українських прапорів. Черговий раз, вийшовши на біс, у вишиванці виконує «Відпусти», завершує грандіозне святкування ювілею фразою «Слава Україні!».

Автор: Надя Царик