7 серпня програму сцени Global Village фестивалю Sziget відкриє дев'ять музикантів з Українських Карпат – Hudaki Village Band. Вони стануть одними з колоритних world music артистів, які приїдуть на Острів Свободи ділитися музичною спадщиною своїх народів. П’ятий найбільший фестиваль у світі Sziget Festival відбудеться у Будапешті 7-13 серпня 2019.

Гурт Hudaki Village Band утворився в регіоні Мараморош, в гірській місцевості південно-західної України на кордоні з Румунією та Угорщиною, де селянських музикантів називають гудаками. Різноманітні етнічні впливи зробили місцеву традиційну музику багатогранною та унікальною. Тут поєдналися архаїчна слов'янська вокальна традиція, румунські мелодії, єврейські ритми та ромський темперамент – результат багатовікового мирного співіснування різних народів пліч-о-пліч на одній території. Hudaki Village Band представляють широкий спектр цієї музики, яку вони грають та співають у власному характерному стилі. Заснований австрійським емігрантом та музикантом Юргеном Крефтнером, за 18 років гурт зіграв на сотнях фестивалів та в концертних залах по всій Європі. Виступ 7 серпня стане для Hudaki Village Band другим концертом на Sziget після виступу 2010-го.

Сцена Global Village на Sziget дозволить насолодитися своєю програмою тим, хто цікавиться музикантами, танцюристами, перформерами і діджеями з різних країн, в тому числі доволі екзотичних.

В самому серці Global Village буде розкладено величезне багаття, оточене відкритими концертними тентами. Щоденно до концертів тут будуть відбуватися інтерактивні заходи і джем-сесії, а також щоденний перформанс Circus Raj мандрівного індійського цирку Rajasthan. Музична програма розпочнеться з гурту з України – Hudaki Village Band, за якими виступлять гурти з Кіпру, Словаччини, Франції, Сербії та Італії. Там можна буде побачити і артистів з Південної Африки та Азії. Балканську музику привезуть поляки Dikanda, фіниJaakko Laitinen & Väärä Raha, космополіти Branko Galoić & Skakavac Orkestar, французиAälma Dili та угорці Besh o droM.

Окрім цих артистів на Global Village зіграють The Turbans, Ezza, Violons Barbares, Fanfara Station  Zoord feat. Szokolay Dongó Balázs & Mogyoró Kornél, Cimbalom Brothers, Puerto Candelaria, Banda Morisca, Lajkó Félix and his band, Luca Bassanese, B.I.M, Quarter to Africa (Q2A), Parno Graszt, Bohemian Betyars, BCUC (Bantu Continua Uhuru Consciousness), DJ KillaBeatMaker, DJ Koulla P. Katsikoronou, DJ Kraouu, DJ Gaetano, DJ Wonderbraz, DJ JetLag, Ghiaccioli e Branzini і DJ Mambo Chick.

Окрім Hudaki Village Band на Sziget цього літа виступлять Іван Дорн (11 серпня), alyona alyona (7 серпня) та лауреат премії APPS Music & SZIGET: Awards 2019, який визначається саме зараз в голосуванні на сайті http://sziget.apps-m.com/.

Приймаючи півмільйона фанів з більш ніж 100 країн щороку, Sziget поширює ідею Love Revolution, святкує і несе любов, прийняття, толерантність і свободу у серці Будапешта і за його межами. Sziget поєднує музичну програму з театром, цирком, інсталяціями, перформансами і артом. Розташований у Будапешті на острові Обуда, Sziget сформував навколо себе спільноту, яка створила справжній Острів Свободи. Хедлайнерами цього року стануть Ed Sheeran, Florence + The Machine, Foo Fighters, The 1975, Post Malone, Twenty One Pilots, Martin Garrix іThe National.

Sziget повертається 7-13 серпня 2019

Повний лайн-ап, розклад сцен, квитки та інші деталі про Sziget – на szigetfestival.com