Свято Міжнародний День Вуличної Музики, що засноване у Литві 9 років тому і проводиться у десяти країнах Європи, відбудеться 16 травня 2015. Цього року до Києва приєдналися ще 14 українських міст.

Традиційно у третю суботу травня на вулиці своїх міст виходять сотні музикантів професіоналів та аматорів, які грають і співають свою музику. Свято триватиме з 9:00 до 23:00.

Що/де: У Києві цього року планується три основні локації – це Пейзажна алея та прилегла до неї територія, локація біля Національного Музею Історії України (вул. Володимирська, 2), а також Поділ – Контрактова площа біля пам’ятника П. Сагайдачному.

.

Починаючи з 16-го квітня реєстрація для всіх музикантів, майстрів handmade, партнерів та власників точок вуличної їжі відбувається на сайті streetmusic.com.ua. На цьому ж сайті можуть реєструватися також музиканти, майстри, власники торгових точок з інших українських міст та волонтери, обравши анкету свого міста в реєстраційній формі. Важливо те, що сайт у Дня Вуличної Музики – єдиний. Зараз ідуть завершальні роботи над оновленим дизайном сайту streetmusic.com.ua, де кожне місто адмініструватиме самостійно свою підсторінку і викладатиме свої власні новини щодо Дня Вуличної Музики.

Так само, як і минулого року, команда Дня Вуличної Музики в Києві свідомо не буде оголошувати весь список заявлених учасників, а також час та місце виступів музикантів, щоб: уникнути великого скупчення людей в одному місці та задля рівномірного розподілу слухачів на всіх локаціях, адже вулиця – це все ж таки не спеціалізований концертний майданчик тому, що це все ж таки не плановий концерт, а вулична музика для того, щоб виступи стали сюрпризом для глядачів, а не були очікуваним плановим концертом. Замість цього буде twitter-трансляція @smd_ua одночасно зі всіх міст України. Також новини вже транслюються у нашому інстаграм @streetmusicdya_ua. У сам День фестивалю 16-го травня основним інструментом повідомлення лайнапу буде твіттер.

SMD_2014_2

Про свято:
День Вуличної Музики – це наймасштабніший музичний волонтерський проект у світі, започаткований легендарним литовським музикантом Андрюсом Мамонтовасом 9 років тому у Вільнюсі. За 9 років до литовського свята музики долучились також Латвія, Ірландія, Великобританія, Грузія, Нідерланди, Бельгія та Норвегія.

Цього року завдяки організаторам свята в Україні до Дня Вуличної Музики також приєдналась українська громада в Португалії.

З історії Дня Вуличної Музики в Україні:
17 травня 2014 року День Вуличної Музики пройшов і в Україні, куди це свято в середині березня привезла Громадська Організація “Логістичний Штаб”. Минулого року свято музики одночасно відбулось у 10-ти різних українських містах, серед яких: Київ, Івано-Франківськ, Львів, Хмельницький, Переяслав-Хмельницький, Дніпропетровськ, Харків, Чернівці, Тернопіль та маленьке містечко Деражня на Хмельниччині.

Цього року до Дня Вуличної Музики долучились і нові міста, серед яких Кривий Ріг, Біла Церква, Луцьк, Запоріжжя, Ужгород, Одеса та Черкаси. На даний момент заявилось на участь 15 міст і Порту в Португалії.

Найбільше команда Дня Вуличної Музики пишається виступом у минулорічному святі Святослава Вакарчука, який надвечір завітав на Пейзажну алею разом з Денисом Дудко (басгітарист гурту “Океан Ельзи”) і 40 хвилин співав для враженої публіки під гітару виключно пісні гурту “The Beatles”.

.

Цього року, окрім розширення локацій, на глядачів чекає декілька сюрпризів від команди День
Вуличної Музики. Традиційно до Києва приїде декілька литовських гуртів за підтримки посольства Литви. Склад делегації наступний:

Antikvariniai Ka?pirovskio Dantys (Антікварні Зуби Кашпіровського) їх музика - це поєднання театру, кабаре та балканщини. На концертах прекрасних литовців публіка може почути все що завгодно – від польки і маріачі до жалісливих балад і божевільного панку. Музиканти співають про високу любов і проблеми сучасного суспільства, але постійно скочуються до фривольних куплетів та стьобу.

Jurgis Didziulis (Юргіс Диджуліс) народився в Боготі, Колумбія, в сім'ї колумбійки і сина литовських емігрантів, які не були у себе на батьківщині з часів другої світової війни. У 21 рік він приїхав до Литви і зрозумів, що повинен залишитися жити на батьківщині своїх предків. Юргіс – видатний музикант з дивовижною енергетикою, вже вдруге приїжджає до Києва на День Вуличної Музики. Всі, кому пощастило почути та побачити виступ Юргіса, досі пам’ятають його чудовий перформанс.

Гурт SKAMP – впевнені представники литовської поп-сцени вже більше 15 років. Тріо SKAMP - це ніжна вокалістка Еріка, засновник і продюсер гурту Віктор, який має наполовину малійське походження і другий вокаліст Віліус.

Коли:
16 травня 2015 у м. Києві, а також у чотирнадцяти інших містах України вдруге відбудеться День Вуличної Музики. Традиційно у третю суботу травня на вулиці своїх міст виходять сотні музикантів професіоналів та аматорів, які грають і співають свою музику. Свято триватиме з 9:00 до 23:00.