Швидко і успішно прославитися в сфері шоу-бізнесу зазвичай можна двома способами: мати винятковий непересічний талант або ж робити щось дійсно унікальне і раніше небачене. Дівчата з DAKH DAUGHTERS BAND підходять під обидві характеристики, мабуть, тому й ними захоплюються тисячі. І з кожним днем, з кожним концертом число прихильників тільки зростає.

Півгодини очікування в обителі хіпстерів Києва «Зеленому театрі» – і на сцену під бурхливі оплески виходять семеро дівчат у грубих чорних черевиках, халатах з цупкого зеленого сукна, пошитих згідно радянської моди, та кольорових хустках. Доярка вісімдесятого рівня, що тут скажеш. Але ні, яскравий макіяж запевняє – не все так просто: вибілені обличчя, пухнасті накладні вії та червоні вуста не дають засумніватися, що ми потрапили на шоу найкращого в Україні фрік-кабаре.

Розпочинають концерт з улюбленого вже багатьма хіта «Rozy/Donbass». Шалена енергетика дівчат накриває з головою з перших пісень, тримає в полоні впродовж усього виступу. Кожна з артисток – не лише талановита актриса, від якої неможливо відвести погляд, обдарована співачка, сила і глибина голосу якої торкається найпотаємніших струн душі, а й музикант-віртуоз, що володіє кількома інструментами. В хід ідуть контрабаси, віолончель, скрипка, клавішні, різноманітна перкусія, в тому числі й гупання підборів об сцену.

Dakh Daughters

Заворожують швидкі динамічні переходи в межах навіть однієї пісні від одного стилю до іншого. Чуємо як народні пісні (чи щось дуже на них схоже), гуцульські мотиви, так і розкішний французький шансон, що нічим не поступається творчості легендарної Едіт Піаф, елементи хіп-хопу і – що найбільше вражає і розбурхує уяву – агресивні вигуки під запальний біт. Композиція «Дорогая» манерою виконання, пливучістю вокалу та хвилюючою лірикою нагадала молоду Аллу Пугачову.

Dakh Daughters

Феєрично злітають зелені халати, в легких білих сукенках Dakh Daughters виглядають більш органічно. На черзі один з найбільш пам’ятних номерів – «Ганнуся» – сповідь нещасної жінки, колоритний діалект занурює в атмосферу українського села. «Love Must Die»–безсумнівна кульмінація вечора, пісня має воістину магічну дію: потужний вокал, неймовірно влучно знаходить поєднання з громіздким спектром інструментів, простий текст моментально підхоплюється публікою.

Окремої уваги заслуговують танці. Учасниці фрік-бенду надзвичайно пластичні і вправні, сексуальні рухи – ще один аспект їх нереального магнетизму. Після антракту замість білих сукенок дівчата з’явилися у чорних пачках. Наталі Портманз «Чорного лебедя» нервово курить в стороні.

Dakh Daughters

Приємний сюрприз для віолончелістки Ніни – привітання з днем народження зі сцени. «Многая літа» співали не гірше церковного хору, до виконання «Happy birthday» охоче приєдналися сотні присутніх; звідусюди полетіли квіти.

Фраза вечора: «Свобода – це коли поруч друзі». Більше вам свободи та хороших концертів у компанії щирих друзів.

Автор: Надя Царик

Більше фото концерт Dakh Daughters: