Олег СкрипкаНинішнє літо видалось багатим на фестивалі, а отже, й на подорожі для наших музикантів. Москва, Одеса, Перм, Республіка Комі... Щойно розігнавши грозові хмари на київській «Країні Мрій», вже наступного дня Олег Скрипка разом із друзями-вевешниками вилітає до Росії, аби взяти участь у фестивалі «Нашествие» – грандіозній музичній імпрезі, що дванадцять років поспіль збирає на своїх сценах силу-силенну рокерів – від поважних ветеранів до молодих альтернативних команд.

Цьогорічний захід відвідує рекордна кількість людей – півтори сотні тисяч глядачів з’їжжаються до Тверської області з усіх куточків Російської Федерації та ближнього зарубіжжя. Вже багато років «Воплі Відоплясова » виконують на цьому фестивалі роль культурних послів від України – і знову на концерті серед російських прапорів, що майорять у натовпі, вирізняються й наші жовто-блакитні стяги. На прес-конференції з особливим теплом звучать слова вдячності від російських журналістів за покладену на плечі «ВВ» об‘єднуючу місію, таку важливу саме зараз. Адже, за словами Олега, «музика вічно єднатиме людей, незважаючи на всі зусилля політиків !»

Наступним пунктом призначення стає Вітебськ – старовинне білоруське місто, де відбувся дев’ятнадцятий Міжнародний фестиваль мистецтв «Слов’янский базар». Цього року у фестивальній програмі вперше була задіяна джазова сцена. Саме там білоруська публіка мала нагоду познайомитись з українським джазом 30-х років не без допомоги Олега Скрипки та джаз-бенду «Забава». Наші музиканти презентували білорусам вже добре знаний в Україні проект «Джаз-кабаре», і навіть виступ славетного Тото Кутуньо, що в той же час співав на сусідній сцені, не завадив хлопцям зірвати аншлаг та змусити глядачів співати й витанцьовувати під запальне українське ретро.

Затим, ледве перепочивши, Скрипка рушає до Львова, де проходить третя виїзна сесія Етно-фестивалю «Країна Мрій». Львівська фестивальна програма майже не перетиналась і з київською. На гостей чекала прем’єра нового спільного сету «ВВ» та «Ле Гранд Оркестру», а також виступи гуртів «Флайzzzа», «Чоботи з бугая», «Йорий Клоц», білоруського колективу «Палац» та Фоми, що презентував львів’янам свій проект у стилі «фольк-панк-шансон».

А що ж далі? А далі, як то кажуть, буде! Попереду у нашої команди Калінінград, Пітер, Казахстан, Америка та кримський «Джаз-Коктебель». Слідкуйте за новинами – літня подорож Олега Скрипки та його друзів триває!

По матеріалам: www.krainamriy.com

Також цікаво:
Воплі Відоплясова – Відпустка
Країна Мрій 2010