У травні 2010 року в м. Луцьку стартувала підготовка до всеукраїнського музичного фестивалю «Бандерштат 2010», який цьогоріч відбудеться в останній місяць літа та триватиме протягом двох днів, з 7 по 8 серпня на території Музею сільського господарства Волині в Рокинях. Організатор фестивалю – молодіжна організація «Національний Альянс».

30 червня, на черговій сесії Волинської обласної ради, депутат облради та керівник оргкомітету по проведенню фестивалю Ігор Гузь озвучив потребу у фінансовій підтримці з боку влади цього заходу, ідейна унікальність якого актуальна не лише для нашого регіону, але і для України загалом. Голосуванням депутатів обласної ради було прийняте рішення про виділення з коштів управління у справах сім’ї, молоді та спорту суми в розмірі 40 тисяч гривень для проведення «Бандерштату-2010».

14 липня була проведена зустріч членів оргкомітету з головою управління у справах сім’ї, молоді та спорту Зайченком Миколою, який, ігноруючи рішення депутатів обласної ради, заявив, що фінансувати фестиваль управління не буде.

Закликаємо Вас, пане Клімчук, вплинути відповідним чином на вирішення цього питання, не давши зірвати унікальний для України фестиваль, який став за останні роки однією з найцікавіших візитних карток нашого регіону. Зміна політичної влади не має позначитися на ставленні волинської влади до принципового для волинян питання національної честі та гідності.

У випадку відсутності підтримки облдержадміністрацією фестивалю оргкомітет вдасться до наступних дій: вимога звільнення зі своєї посади Зайченка М.О. та організація піар-кампанії серед лучан «Геть Зайченка від влади!», організація одноденного голодування прихильників фестивалю під стінами ОДА; подання заявки на проведення «Бандерштату» на Київському майдані м . Луцька.

Сподіваємося на Ваші підтримку та розуміння.

Оргкомітет Всеукраїнського фестивалю альтернативної музики та сучасного мистецтва «Бандерштат-2010»