15–20 травня 2014 в Києві відбудеться IX Міжнародний фестиваль поезії «Київські Лаври» – найбільш масштабна та авторитетна літературна подія на пострадянському просторі. Засновником та незмінним організатором фестивалю є журнал про сучасну культуру «ШО».

За роки існування фестивалю в ньому взяли участь понад 400 поетів, літературних критиків, музикантів, культуртрегерів з України, Білорусі, Польщі, Росії, Грузії, США, Македонії, Казахстана, Франції та інших країн.

Цього року на «Київських Лаврах» у 27-ми проектах виступить більш ніж 100 поетів з країн близького та далекого зарубіжжя.

Тема цьогорічного фестивалю – «Соціальна поезія». Це й музично-поетичний марафон «Каменярі», в якому візьмуть участь Сергій Жадан та група «Собаки в космосі», білоруський поет Андрій Хаданович заспіває Леонарда Коена, Сержа Генсбура та Яцека Качмарського у власних перекладах, виступлять з віршами Юрій Винничук, Аркадій Штипель, Дмитро Лазуткін, Остап Сливинський та інші.

Крім того, темі фестивалю присвячені круглі столи «Як Євромайдан вплинув/вплине/впливатиме на сучасну українську літературу» і «Поет і громадянин: барикади чи вежа зі слонової кістки? Громадянська позиція літератора в скрутні часи», що організовані відомими журналістами, літературними критиками – Юрієм Володарським та Іриною Славінською. Серед спікерів круглих столів – письменник, телеведучий Юрій Макаров, літературний критик Сергій Костирко, поет і публіцист Олексій Цвєтков.

В проекті «Нью-Йорк – Україні» візьме участь делегація нью-йоркських поетів. Це Бахит Кенжеєв, Андрій Грицман, Анна Глазова, Хельга Ольшванг – постійні автори легендарного американського журналу «Інтерпоезія».

Прихильникам сучасної української поезії варто звернути увагу на такі проекти: «Ніжна сотня» – жіноча соціальна поезія, модератор Катерина Бабкіна, та «Соціально-поетична жерсть!» – за приз журналу «ШО» в безкомпромісній поетико-акустичній мелодекламації змагатимуться Максим Кабір, Артем Полежака, Євгенія Чуприна, Юрко Косьмина, модератор – президент «КБМ», поет, володар чорного поясу з кемпо (1 дан), майстер спорту з ушу-саньда, чемпіон України з козацького двобою, бронзовий призер Кубка світу з кикбоксингу та кикджитсу – Дмитро Лазуткін.

За підтримки Польського Інституту в Києві відбудеться вечір відомого польського поета Тадеуша Домбровського, а посольство Федеративної Республіки Німеччина представить проект «Свої», «чужі» та література» / «Простори» #7 «Транс». Читання перекладів та розмова про літературні громадянства».

Відкриття IX Міжнародного фестивалю поезії «Київські Лаври» відбудеться 15 травня о 18.30 у Великому залі Київського будинку вчителя (вул. Володимирська, 57, метро «Театральна», «Університет»).

На всі заходи фестивалю вхід вільний.
Детальна програма фестивалю – на сайті журналу про сучасну культуру «ШО» www.sho.kiev.ua

Київські Лаври