У світі, де так багато "не-таких-як-всі" дуже складно зустріти когось насправді унікального. Складно, але цілком можливо! Ось і на одному з фестивалів цього року я була зачарована найніжнішим голосом і незвичайним інструментом. Поки всі люди, плавно погойдуючись, насолоджувалися виступом музичного колективу KRUT та їх фронтвумен Марини, в моїй голові вже формувалися десятки питань до цієї незвичайної дівчині. І хоча наша розмова відбулася аж через три місяці, я з радістю поділюся тим, що про неї дізналася.

Марина, в мережі я бачила записи ваших пісень під різними назвами, а як же ви називаєтеся насправді?

Коли я тільки починала грати з хлопцями, ми називались Marina Krut Project. Бо раніше я грала сама, а вже потім ми вирішили виступати разом. Це все сталося дуже випадково і спонтанно. Але з часом ми зрозуміли, що в плані маркетингу ця назва не дуже вдала, бо довга, аж на три слова, тому ми зменшили до одного - просто KRUT. Вже на Республиці нас оголошували саме так. Можна сказати, що ми перевірили цю назву на людях, і вони дуже добре її сприйняли.

KRUT 2

Коли вирішила грати з іншими, як підбирала свою команду?

У Хмельницькому серед десяти музикантів немає такої штуки, щоб якісь кастинги проводити. Просто я цих хлопців давно знала і ми разом працювали в інших проектах, так що коли з’явилось питання живих виступів, я відразу знала хто це буде.

Тоді розкажи про вибір інструменту. Я, наприклад, бандуру вперше почула саме в твоєму виконанні. Як і чому на ній вирішила грати?

Все почалося в глибокому дитинстві, коли мені було вісім років. Ось тоді я захотіла грати на арфі, але такого інструмента в Хмельницькому не було, тоді я сказала: дайте мені якусь альтернативу, і звичайно мені запропонували бандуру. Вже потім, після багатьох років гри на бандурі, я зрозуміла, що це недарма, а навпаки - набагато краще. Пізніше я навіть спробувала грати на арфі, і побачила, що бандура — це дійсно круто!

.

Мені цікаво, який шлях у бандуристки, як може розвинутися її кар'єра?

Шляхів небагато. Для класичного музиканта, звичайно, це школа, училище і консерваторія в кращому випадку. Після неї кожен сам собі вибирає шлях. Перший — це вчителювання. Можна викладати у консерваторіі, училищі або школі, повертаючись по цій кар’єрній драбині, вверх чи вниз. Або ж працювати в якомусь колективі музикантом. Я вибрала ні перший, ні другий — захотіла бути одною і просувати бандуру через своє ім’я і навпаки. Серед бандуристів я свого роду відлюдниця. В цьому році я не поступила в консерваторію. Трохи жалкую, але, разом із тим, насолоджуюсь творчою свободою, За ці місяці, поки не навчаюсь, я зрозуміла для себе багато важливих речей, до яких, мабуть, не дійшла, сидячі в консерваторіі. Це моя дитина, моє майбутнє і теперішнє.

Які у тебе найближчі плани? Можливо, вихід альбому або тур по Україні?

Поки що планую поїхати за кордон на кілька місяців, на заробіточки, а вже як повернусь, то обов’язково буде альбом і тур по українським містам. В цьому році ми навіть і не планували, що в нас будуть якісь концерти, але виявилось, що помилялись! Бо організатори самі запрошують виступити. Були цікаві фестивалі, такі як ГОГОЛЬFEST, Республіка, Файне Місто, Стародавній Меджибіж. Це теж посприяло тому, що люди почали відкликатися, співати наши пісні. Взагалі, колі людіна співає те саме слово, що і я на сцені, то це прямо мурашки і неймовірне відчуття! Я розумію, що як би там не було, які б сумніви не спіткали мене, колі бачиш ці очі на концерті, все не дарма! Я навіть в шоці була від того фідбеку, який ми отримали від публіки в цьому році, він перевершив усі мої очікування. Щодо альбому, то його вже можна очікувати до кінця зими. Там буде понад десять пісень українською та англійською. Про нього можна сказати, що це сповідь за мої 19 років життя на цій чудовій землі.

Ти сказала, що поїдеш за кордон. Куди саме і чи отримуєш ти якийсь досвід в таких поїздках?

Я їду на Далекий Схід, і це не перша моя поїздка. Так, звісно я отримую досвід, але суто негативний, як не треба робити. А часом, це буває сильніший приклад, ніж позитивний. Там дуже мало артових закладів, де можна почути нормальну музику. Можливо, у них є якийсь андеграунд, де слухають хорошу музику, але я його не бачила. А в плані менталітету, культури, я отримала дуже багато, майже переоцінку світогляду. Звичайно, я дуже сильно сумувала за Україною. Ніколи не зрозумієш, наскільки для тебе цінна твоя країна, поки не поїдеш кудись. Особливо, якщо на довгий час. Наприклад, останнього разу я поїхала за кордон на три місяці і була готова заплатити сто баксів за гречку. Серйозно! За тарілку гречки з салатом! (сміється)

KRUT 3

У тебе на виступах неймовірні костюми. Хто всю цю красу придумує і втілює?

Дівчинку, яка все це зі мною робить, звуть Катя Пяста, вона хмільничанка, і так сталось, що ми разом живемо в одній квартирі. Це такий творчій осередок, що краще непідготовленому не потрапляти до нас, бо можна злякатись великій кількості ідей та думок. Це нам дуже подобається! Катя хендмейдер, і якось я до неї звернулась з проханням зробити мені головний убір на фотосесію. А вона з готовністю погодилась допомогти. Цю прикрасу Катерина зробила за ніч, ввечері почала і на ранок вже закінчила. Прийшла до мене заспана, віддала, і з того все почалося. Образ за образом, вона придумує мені і одяг, і всі головні убори, все-все. Взагалі, в нашому проекті вже є близько п’яти придуманих нею образів. Нещодавно ми зробили новий убір, відфотографували його, так що скоро в нас будуть нові афіші. Для акустики я простіше вдягаюся, а коли з гуртом, на великій сцені, то виступаю в цьому одязі та інших штуках. Мені це дійсно подобається, бо я хочу зробити акцент ще й на зовнішньому факторі. Вважаю, що в артистові має бути елемент шоу. Раз я акцентую на тому, що бандура — сучасний інструмент, то й повинна показати це у зовнішньому вигляді.

.

Я знаю, що ти є автором і музики, і текстів пісень. Що тобі легше дається?

Я — музикант, а не поет, тому, звичайно, музику писати легше. З текстами все не так однозначно. Напевне, саме тому в мене є пісня, слова до якої написав інший автор. А всі інші композиції — то мої думки.

Якщо заговорили про творчу співпрацю в написанні пісень, з якими українськими музикантами ти співпрацювала взагалі?

Я іноді працюю як сесійний музикант, наприклад, для кількох пісень. Працювала таким чином із гуртом Компас та гуртом PanKe Shava. А зараз є дуже цікаві проекті, але це поки що секрет, скоро дізнаєтесь 🙂

Автор: Крістіна Ярко
Фотограф: Катя Саєць