10 та 11 липня в Києві на Співочому полі пройшов Сьомий міжнародний Етно-фестиваль «Країна Мрій». Два дні на стародавніх схилах Дніпра панувала чарівна атмосфера музики, танців, літератури та малярства. Три з половиною сотні народних умільців з усіх куточків України, розташувавшись на Алеї Майстрів, пропонували гостям свої рукотворні шедеври та запрошували до участі в майстер-класах з рукоділля, ковальства та гончарства.
Майже чотириста виконавців – танцівників, музикантів та співців взяли участь у цьогорічному святі народного мистецтва. Кобзарська сцена зібрала корифеїв козацької пісенної традиції – тут грали та співали харизматичні Микола Товкайло, Тарас Компаніченко, Михайло Коваль, Володимир Биков, Тарас Силенко. Стародавніми піснями, яких сьогодні вже й не почуєш, потішили на автентичній сцені родина Чудиновичiв, «Миколин Гурт» та фольклорний ансамбль «Сільська Музика». На дитячій галявині, де верховодив улюбленець малечі – казкар Сашко Лірник, пекли жайворонків, а спокій дітлахів охороняла велика лялька-мотанка з дитинкою – оберіг, встановлений Всеукраїнським благодійним фондом «Дорога Майбутнього».
Приємно здивувала програма різноманітних спортивно-мистецьких перегонів – тут був і марафон кулешів від українських зірок – літераторів та музикантів, і справжня козацька забава «Лава на лаву», і перший у світі кобзарський слем, героями якого стали молоді кобзарі Ярослав Джусь та Данило Носко. Далі на гостей чекав традиційний конкурс на кращу вишиванку від партнера фестивалю – компанії «Кока-Кола Україна». На цей раз переможцем конкурсу стала багатодітна родина із Тернополя.
Проте справжнім іспитом козацького духу стала відчайдушна битва між краянами та підступними силами природи. Карколомний буревій, що в суботу зривав дахи та валив дерева по всьому місту, не оминув і казкову Долину Мрійників. Незважаючи на авторитет організаторів, порозумітися з небесною канцелярією так і не вийшло. Сотня зруйнованих наметів, зіпсована апаратура та повна відсутність електрики – такою стала ціна за перемогу в нерівному двобої зі стихією. Проте, брак енергії електричної був із надлишком компенсований енергією палких сердець та щирого кохання. Жоден артист не відмовився від виступу – на залиту дощем вечірню сцену один за одним підіймались латвійська група «І??i», польська співачка Йоанна Словінська зі своїм джаз-бендом та колоритна мандрівна братія «ТопОрКестра» на чолі з Олегом Скрипкою, який з’явився в образі ватажка циганського табору, заспівавши українською «Очі чорні» та презентувавши нову пісню «Зелений дубочок»:
Другий день запам’ятався виступом легендарного колективу «Вася Клаб», що вже четвертий рік поспіль концертує без свого засновника та ватажка Василя Гонтарського (R.I.P.), шикарною імпрезою українського дівочого гурту «Астарта» та прем’єрою нового сольного проекту Фоми у стилі «український фольк-панк-шансон».
Організатори фестивалю висловлюють особливу подяку «Українській Лізі Музичних Прав» та волонтерам з організації «Добра воля».
По матеріалам: www.krainamriy.com