KOZAK SYSTEM заспівали із видатною польською співачкою Марилею Родович (Maryla Rodowicz) на найпрестижнішому у Польщі музичному телефестивалі Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. «Польська Мадонна» Мариля i KOZAK SYSTEM виконали спільну пісню «I warto czeka?» («І варто чекати»), написану в підтримку України і спеціально для знакового фестивалю в Ополє. Концерт був трансльований у прямому ефірі каналом TVP1, його подивилося близько 4.7 млн. людей, що становить 29% ринку телебачення в Польщі.

«Особисто для мене виступ з Марилею Родович на одній сцені був ніби здійсненням однієї з дитячих мрій. Я побачив її вперше ще по радянському ТБ з піснею «Kolorowe jarmarki» і вона одразу мені запам'яталася (і пісня, і Мариля), бо це було щось незвичне і надзвичайно яскраве. І, як показав час, Мариля незмінно повна сил і творчих планів, а її енергії заздрять молоді.» ? Володимир Шерстюк, KOZAK SYSTEM

Ідея виступу належить самій Марилі Родович – саме вона виказала побажання познайомитися особисто, а потім – записати спільну пісню з українськими рокерами. Текст пісні створив Grzegorz Tomczak, автор великої кількості хітів польської сцени. Музику написали Katarzyna Gartner – автор пісень Анни Герман – та гурт KOZAK SYSTEM, який став першим українським гуртом, що виступив на KFPP за всю 51-річну історію фестивалю.

«На репетиціях було весело. Мариля – велика артистка! Ми отримали колосальний досвід за ці кілька репетицій із нею. У свої майже 70 років вона залишається молодою і драйвовою, дотепною і самокритичною. Чудова людина та майстер своєї справи. Недаремно вся Польща називає її Королевою.» ? Іван Леньо, KOZAK SYSTEM

Виступ відбувся у концертному залі «Amfiteatr Tysi?clecia», побудованому на історичному місці ранніх слов’янських поселень. «Amfiteatr» був відкритий у червні 1963-го спеціально для проведення фестивалю і з того часу став символом Ополє. KFPP, головним організатором якого є Національне польське радіо і телебачення, підводить підсумки досягнень польських артистів і авторів за рік, демонструючи хіти року і прем’єри нових пісень.

KOZAK SYSTEM вже давно є повноправним учасником польського шоу-бізнесу – пізнавані як напівфіналісти польського шоу Must Be the Music-2013 вони збирають повні зали та опен-ейри, регулярно виступають на одній сцені з топовими артистами Польщі (ENEJ, LemOn, Maleo Reggae Rockers, Maciej Malenczuk, Red Lips, Kaya, Vavamuffin), а у 2010-му видали спільний CD з легендарними VooVoo, який став «золотим».

Мариля Родович (Maryla Rodowicz) – одна з найвідоміших співачок сучасної Польщі, яка має у своєму доробку понад 2000 пісень у стилях поп, поп-рок і фольк-рок, блюзів і балад. Загальний тираж одного «платинового» і близько 20 «золотих» альбомів «Польської Мадонни» склав 15 мільйонів, 10 мільйонів з яких – в країнах колишнього Радянського Союзу. У свій час її шлягер «Kolorowe jarmarki» наспівувала 1/6 населення нашої планети. Починаючи з 60-х Мариля неодноразово ставала «Співачкою року», її пісні – «Піснями року». Вона надзвичайно популярна в Польщі й зараз – декілька пісень з її останніх альбомів займають найвищі позиції в хіт-парадах кількох польських радіостанцій. Щороку вона проводить до 100 концертів не лише в Польщі, але й у європейських країнах, Америці, Азії та Австралії. Мабудь, найдивовижніше те, що сьогодні на її концерти ломляться підлітки.

«Мариля Родович, перша дама польської естради, увірвалася на сцену, коли місця там розподілялися за партійною рознарядкою. І відразу звернула на себе увагу. Ще б пак! На фестиваль польської пісні в Ополе вийшла босоніж. На восьмому місяці вагітності співала в американських прокурених залах, прикриваючи живіт гітарою. Коли під час гастролей в Ленінграді вона потрапила до лікарні, різдвяну ялинку для неї зрубали біля Кремлівської стіни. Син польського прем'єра розкидав для Марилі квіти з вертольоту, а відбивав співачку у багатого шанувальника відомий актор Даніель Ольбрихський.» («Московские новости», 2000)

Мариля Родович – переможниця пісенних фестивалів в Ополє та Сопоті (Польща), в Лос-Анджелесі й Тулсі (США), «Star of Year» за версією британського видання Music Week, найпопулярніша телевізійна постать за версією премії «Telekamera», «Найпопулярніша співачка» у рейтингу Всепольського бюро опитування громадської думки, власниця нагороди «Зірка Польського телебачення», першого місця серед виконавців у всепольському опитуванні «Політики, співаки і групи XX сторіччя». Мариля отримувала премію «Велика риба» від Radio Kolor «за найбільш чуттєвий голос», Кавалерский і Командорський хрест Ордена Відродження Польщі, премію Міжнародного фестивалю музики кантрі (Оклахома, США), нагороду Світового фестивалю пісні (Лос-Анджелес, США). У 2013 році її пісня «Футбол» посіла п’яте місце у списку «10 найкращих хітів, записаних до чемпіонату світу з футболу», згідно американському журналу Billboard.

Крім того Мариля – актриса, чемпіонка Польщі з легкої атлетики, прихильниця лиж і парусного спорту, власниця титулу «Золота Рука» за видатні досягнення року в області моди та костюму, їздить на червоному «Porsche 911» і її пристрасть до спортивних машин відома в усій Польщі. «Мариля – це Фауст в жіночому обличчі. Їй немає зносу,» ? говорить поетеса Агнешка Осецька.

У 2013 році Україна визнала Марилю Родович «Людиною Року» як «втілення прекрасної, гордої, незалежної Польщі, з якою Україну поєднують одвічні зв’язки, що збагачують обидва народи духовно та культурно».

KOZAK SYSTEM