Гріх було не скористатися такою унікальною для Луцька нагодою під час традиційного арт-шоу «Ніч у Луцькому замку». Адже неповторна грузинська джазова співачка Ніно Катамадзе вперше завітала в наше місто зі своєю групою Insight на запрошення основного організатора вже сьомого за ліком дійства – Луцької міської ради, яка долучає до його проведення все більше спонсорів і меценатів, не витрачаючи, зі слів її очільника Миколи Романюка, зі свого бюджету жодної копійки.

Усі небайдужі до її творчості «ночувальники» у стінах твердині Любарта мали чудову нагоду відчути експресію та ніжність Ніно, перелиту в пісні рідною для неї мовою. А наша співоча землячка Галина Конах не втрималася, аби не підспівати відомій гості пісню Olei, що стало для неї несподіванкою.

Словом, потужні враження від вситупу Ніно та її музичного коллективу стали апогеєм святкової феєрії пісень і танців, світла й вогню, костюмів та обладунків, що створювали незмінну для арт-події атмосферу Середньовіччя. Це без жодного сумніву вдалося її сучасникам: музикантам із Литви – Zalvarinis, Чехії – Euphorica, Білорусі – Irdorath, танцівникам із Польщі – Belriguardo, з України – “Джойссанс” і "Аквітанія", а також клубам історичної реконструкції з нашого міста – «Лучеськ» - та львівському «Паладину».

Ніно Катамадзе

В'їзна вежа Луцького замку стала ніби оживати під час відеоінсталяції «Містерія часу» у форматі 3D. А за допомогою сучасної техніки малювання світлом можна було побачити у первозданному вигляді церкву Іоана Богослова біля її древніх руїн…

Цьогорічна «Ніч» була сповнена як незвіданих досі миттєвостей, так і вже перевірених роками, як грузинське вино й мелодійна «Суліко», заходів і подій. До наступної мистецької «ночівлі»!

Автор та фото: Світлана Зозуля