Легендарний співак, поет з гітарою, один із найвпливовіших авторів пісень усіх часів Боб Ділан продовжує свій «Never Ending Tour» ? безкінечне турне, оголошене у 1988 році, що триває до сьогодні. 27 червня 72-річний Боб Ділан виступить зі своїм гуртом на стадіоні «Steel Arena» в Кошице (Словаччина), всього у 80 км від кордону з Україною.

Організатори концерту, агенція «Vagaboond», запрошує українських меломанів відвідати Словаччину та унікальний концерт другої після The Beatles знакової фігури в історії рок-музики за версією журналу «Rolling Stone». До речі, прапор Кошице, як і прапор України, жовто-блакитний (жовтий зверху), а предки Ділана з України!

«Привезти таку легенду як Боб Ділан – мрія кожного промоутера. Роботу над його концертом ми розпочали ще торік і раді представити Боба Ділана в Кошице вже 27 червня. Для любителів музики цей концерт без сумніву стане одним із найважливіших концертів року», ? говорить організатор Michal O?ovan, «Vagaboond».

Останній відомий сет-ліст Боба Ділана із Лондона від 28 листопада 2013 року містить 6 пісень із нового альбому «Tempest», який вийшов у 2012 році, що є 1/3 всього шоу. Ймовірно, саме цей сет-ліст прозвучить на концерті в Кошице, і Боб Ділан зіграє зі своїм гуртом у наступному складі: Bob Dylan – вокал, піано, гармоніка, Stu Kimball – ритм-гітара, Donnie Herron – pedal steel, lap steel, електромандаліна, банджо, скрипка, Charlie Sexton – соло-гітара, Tony Garnier – бас-гітара, George Receli – барабани, перкусія.

Боб Ділан – культова фігура в рок-музиці вже протягом півстоліття. Він записав 35 студійних альбомів і зі своїм композиторським підходом зумів змінити звучання рок-н-ролу назавжди. Фрази з його лірики стали крилатими, а музика вплинула на величезну кількість авторів пісень. Вперше в історії музики суть пісень Ділана не викладалася прямим текстом, а передавалася поєднанням складних образів, ніби «потік свідомості». Ділан, якого заслуховувала до дірок ліверпульська четвірка, навчив The Beatles, що змістом популярної музики можуть бути не лише романтичні почуття чоловіка до жінки. Саме за прикладом Ділана вони стали експериментувати з піснями та ускладнювати свій репертуар. Ставши одним із перших західних рокерів, що виступали в СРСР, Ділан здійснив великий вплив на таких прихильників своєї творчості як Борис Гребенщиков і Майк Науменко. Кавер-версії пісень Ділана виконували Боб Марлі, Джимі Хендрікс, The Rolling Stones, Led Zeppelin, The White Stripes, Guns N’ Roses, Green Day, U2 і багато відомих гуртів нового покоління.

Музичний стиль Ділана включає в себе все – від фольку і блюзу, через поп, джаз, свінг, госпел і до рокабіллі. Та його найсильніша зброя – слова. Пісні Ділана «Blowin' in the Wind» і «The Times They Are a-Changin'» стали гімнами руху за права людини і антивоєнного руху в США. Під враженням від «Blowin’ in the Wind» зірка ритм-н-блюзу Сем Кук написав центральний твір соул-музики 1960-х «A Change Is Gonna Come» ? величний гімн чорношкірих за рівність. Спражнім антивоєнним гімном стала відома композиція «Masters of War» на музику англійської народної пісні, де особистому протесту придавалася народна, фольклорна глибина. «Справа в тому, що рок-н-ролу мені було недостатньо. Прийшовши до фольк-музики, я знайшов дещо серйозніше – пісні, наповнені більшим ступенем відчаю, суму, більшою радістю від перемог, більшою вірою в надприродне, набагато глибшими почуттями», -- пояснював Ділан. Вже на початку ХХI століття текст «A Hard Rain’s a-Gonna Fall» з апокаліптичним баченням «ядерної зими» увійшов до англійської шкільної програми з американської літератури. У квітні 2008 року Боб Ділан отримав Пуліцерівську премію «за видатний вплив на популярну музику і американську культуру, відмічений ліричними композиціями виключної поетичної сили». Ділан не раз номінувався на Нобелівську премію з літератури.

Боб Ділан нагороджений 11-ма Греммі, Оскаром і Золотим глобусом за кращу пісню до кінофільму («Вундеркінди» -- «Things Have Changed», 2002-2001), Національною медаллю мистецтв США, Президентською медаллю Свободи, нагородою Центру Кеннеді з рук Білла Клінтона, який сказав: «Ділан вплинув на людей мого покоління більше, ніж будь-який інший представник творчої професії». Боб Ділан – командор Ордену Мистецтв і літератури, почесний доктор музики Прінстонського і Сент-Андруського університетів, введений до Залу слави Рок-н-роллу і Залу слави Греммі. Журнал «Rolling Stone» помістив пісню Ділана «Like A Rolling Stone» на першу позицію у своєму списку «500 найкращих пісень усіх часів», а до списку «500 кращих альбомів» ? 10 альбомів Ділана, два з яких у топ-10. У 2011 році за версією «Rolling Stone» Ділан посів друге місце в «100 найвидатніших виконавців» всіх часів. Авторитетный журнал «Time» включив Ділана в сотню найвпливовіших людей XX століття.

ДАТА: 27 червня 2014 року, п’ятниця
Квитки: стоячі – від 45 ?, сидячі – від 49 ?, VIP стоячі – 79 ? на www.ticketportal.sk
МІСЦЕ: Словаччина, м. Кошице, стадіон «Steel Arena»
ДОРОГА З УКРАЇНИ: автобус за маршрутом Ужгород-Кошице, 3 години 30 хвилин в дорозі, проїзд – 100 гривень

Концерт BOB DYLAN