17-18 листопада 2012 року в Україні (м. Київ) відбудеться II-й Міжнародний фестиваль відеопоезії «CYCLOP».

Найголовнішою частиною програми фестивалю стане Конкурсниї показ робіт (17 листопада, 15:00-19:00), на якому суддями оцінюватимуться роботи, що потрапити до лонг-листу конкурсу. Загалом на конкурс 2012 було подано 83 заявки. 13 із них було відхилено через те, що у роботі використовувався неузгоджений із правовласником авторський матеріал (фото). Довгий список (лонг-лист) «CYCLOP»-у становить 50 відібраних експертною групою відеоробіт, які й демонструватимуться на Конкурсному показі.

Повний склад членів журі «CYCLOP-2012»:

1. Михайло Іллєнко - український кінорежисер. Член-кореспондент Академії мистецтв України;
2. Дуня Кустуриця - директор «Kustendorf Film & Music Festival», донька Еміра Кустуриці та другий режисер його фільмів;
3. Федір Крат - Генеральний продюсер Київського міжнародного кінофестивалю;
4. Ірина Шувалова - українська поетеса, перекладач;
5. Олексій Торхов - поет, журналіст, Член Конгресу літераторів України;
6. Рейніш Світлана - переможець конкурсу «CYCLOP-2011». Художник, оператор;
7. Дмитро Лазуткін - український поет, журналіст.

В рамках фестивалю також відбудеться перший Круглий стіл-дискусія: "Відеопоезія в Україні: проблеми, досвід, перспективи", у якому братимуть участь діячі у сфері відеопоезії. Напрямок молодий, тільки-но створюються перші сотні робіт, але проблеми вже є, про вирішення яких і піде мова.

Дізнатися про переможців ІІ-го Міжнародного конкурсу відео поезії «CYCLOP» можна буде 18 листопада о 19:00, у Фестиваль-ресторації «Диван» (м. Київ, пл. Бесарабська, 2), де выдбудеться Церемонія нагородження переможців, визначення володаря призу глядацьких симпатій, святкова музична програма за участі блюзової команди «Stiletto Heels» та офіційне завершення фестивалю 2012.

В цьому році команда «CYCLOP» - у підійшла більш ґрунтовно й до питання підбору членів журі. Конкурс ставив собі за мету залучити більше професіоналів у галузі кіномистецтва. Й нас приємно здивувала готовність до взаємодії метра сучасного кінематографу, Михайла Іллєнка, генерального директора Київського міжнародного фестивалю - Федора Крата, а також Дуні Кустурици, які не зважаючи на всі свої статуси, поставилися до запрошення ще достатньо молодого конкурсу із цікавістю, та виявилися абсолютно відкритими до співпраці.

Відеопоезія – ще досить молодий, маловідомий напрямок кіномистецтва. І от організатори фестивалю відеопоезії «CYCLOP-2012» поставили ціль познайомити українську спільноту із відеопоезією як явищем, розповісти про історію виникнення перших відеопоетичних робіт, показати найбільш відомі та цікаві зразки відеопоезії. Приділено увагу й питанню класифікації відеопоезії, аналізу авторських теорій та існуючих концепцій, навколо яких і досі йдуть суперечки.

Фестиваль також почав налагоджувати зв’язки із світовими організаціями та угрупуваннями, що займаються відеопоезією. Цього року в ньому передбачається презентація конкурсів відеопоезії з України, Росії, Німеччини, США та Аргентини.

«CYCLOP» познайомився та вже активно співпрацює із «ZEBRA Poetry Film Festival» (м. Берлін), із фестивалем відеопоезії «VideoBardo» (м. Буенос-Айрес), із «International Literary Film Festival» (Бруклін, м. Нью Йорк), з фестивалями «П'ята нога» та «ЗРЯ!» (м. Москва), а також Міжнародним літературним Волошинським конкурсом відеопоезії (м. Москва - м. Коктебель) та із відеопоетичною премією «БУК» (м. Чернівці).

Всі ці гості та партнери фестивалю самі, чи за домогою «CYCLOP» презентуватимуть свою діяльність, розповідатимуть про свої організації та конкурси, демонструватимуть найкращі роботи й братимуть участь у круглих столах, дискусіях та інших заходах фестивалю.

Повна програма фестивалю «CYCLOP-2012» на Litfest.ru
Вхід на всі події фестивалю – вільний.

Фестиваль відеопоезії «CYCLOP»