Фестиваль Astral 4 збере в Києві шанувальників атмосферної інструментальної музики: цього року хвилі космічного звуку наживо роздаватимуть британці Blueneck, шведи pg.lost та іспанці Toundra. Перший день фестивалю, який потім переміститься до Санкт-Петербургу та Москви, заплановано на 5 вересня в Києві.

Blueneck знаходиться на музичному Олімпі серед таких відомих гуртів, як Godspeed! You Black Emperor, Sigur Ros, Mogwai та ін. Це – пост-роковий бенд, з великим домішком ембієнту у музиці та дещо депресивним вокалом. Гурт сформований у 2000 році в Північному Сомерсеті (Великобританія). Засновники гурту Duncan Attwood, Ben Paget, Johnny Horswell та Ben Green (на даний момент склад дещо змінився).

Минулого року на німецькому лейблі Denovali Records вийшов їхній четвертий альбом, який Blueneck назвали Epilogue. За задумом гурту, "Епілогом" вони намагались поставити крапку у трилогії - Scars of the Midwest - The Fallen Host - Repetitions. Восени цього року Blueneck готується видати новий альбом, пісні із якого будуть вперше представлені на фестивалі в Києві.

Музика шведського гурту, який взяв неординарну назву pg.lost, включає в себе безліч напрямків, але основа - відточена професійними музикантами і композиторами яскрава меланхолія та індивідуальність людського мислення, пов'язані воєдино нескінченними інструментальними експериментами.

На даний момент у pg.lost видано три студійних альбоми та кілька EP. З моменту їх чудового дебютного ЕР "Yes I Am", pg.lost відомі своєю темною, задумливою атмосферою та майстерно створеною динамікою. Характерною рисою гурту є те, наскільки неймовірно грамотно зроблена їх музика, що не змінилося й до останнього альбому "Key". В pg.lost є вміння створювати інтенсивні, гучні та потужні вибухи, не жертвуючи, при цьому, чіткістю та ясністю музики.

Toundra - гурт з Мадриду, утворився у 2007-му. Музиканти вирішили обійтись без вокалу та зосередитись на виключно інструментальному звучанні, де основну роль на себе взяли гітари, бас та ударні. Після кількох демок квартерт представив себе повноцінним альбомом, записом якого займався Carlos Santos (ex-Terroristars) на Sandman Studio із продакшеном від Studio Tailor Maid із Швеції. Завдяки відмінній роботі обох сторін, гурт зумів створити сприятливі умови для розвитку структур та інтенсивності звучання, які їх прекрасно характеризують.

Інколи їхня музика може нагадувати таких виконавців, як Neurosis, Pelican та Mogwai чи навіть більш прогресивних та менш металових Tool, однак ніколи настільки, щоб звучати застаріло. Тож порівняння їх можливостей, звучання та ідей з іншими виконавцями просто втрачає сенс.

Дата: 5 вересня 2013
Місце: Київ, клуб Бінго, проспект Перемоги, 112
Організатор: Flowers Blossom In The Space за підтримки AZH Promo.
Квитки: перших 100 квитків - 180 грн.

Фестиваль Astral 4