22 вересня 2015 відбувся реліз дебютного альбому Христини Соловій «Жива вода», до якого увійшли народні пісні та дві композиції авторства самої Христини. Десять пісень платівки - українські народні в авторській адаптації Святослава Вакарчука.

Записати альбом народних, зокрема лемківських пісень, було давньою мрією Христини, тож за початковим задумом дебютна платівка молодої співачки мала складатися виключно з них.

Христина Соловій: «Кожна з народних пісень, які увійшли до цього альбому в певний період була для мене емоційним сплеском. Більшість із них я співала в народному ансамблі "Лемковина", але довго виношувала мрію дати цим пісням нове дихання, аби їх знали і співали молоді люди».

Робота над платівкою проходила в Києві, на студії «ЗвукоЦех» за участі кращих музикантів країни. Саунд продюсерами альбому стали Мілош Єліч та Святослав Вакарчук. Продюсер – Святослав Вакарчук.

Мабуть, однією з найвідоміших лемківських пісень є «Под облачком». Для Христини ж вона є особливою, бо, за її словами, саме завдяки цій пісні, вона дізналася про своє лемківське походження, вперше почувши її у 11 років.
Христина: «Пісня «Под облачком» стала символом моєї любові до Лемківщини. Саме почувши її, мама розповіла мені про наше лемківське походження, про людей з дивними звичаями і такою милою, місцями чудною, говіркою. Багато із тих людей мені не вдалося знати живими. Але я завжди можу відтворити в уяві їхні образи, що мені тоді навіяла ця пісня - чи не найдорожча для мене пісня-портал і нерозривний містичний зв'язок з моїм корінням».

До речі, саме на цю композицію вже знято другий кліп співачки, над яким працювала київська команда Red Glass Production. Прем’єра кліпу «Под облачком» запланована на початок жовтня.

Окрім народних пісень, до альбому увійшли й дві авторські композиції Христини. Хоча спочатку взагалі не було таких планів. Та чим далі йшла робота в студії над записом, тим більше з’являлося музичних тем у молодої авторки.

Христина Соловій про «Синю пісню»: «Була написана холодного синього зимового вечора напередодні мого дня народження. Слова і музика з'явилися відразу. Здається, після "Тримай", то була друга авторська спроба і коли я шукала до неї гармонію за фортепіано, в мене тремтіли пальці. Далеко за північ, коли пісня вже була в моєму диктофоні, пальці все ще тремтіли. Я подзвонила братові, який відразу ж приїхав, бо "сталося щось важливе", хоча насправді, я просто була переконана, що пісня заживе своїм життям тільки тоді, коли її послухає ще хтось. "Синя пісня" надовго оселилася в моїй квартирі, а тієї ночі я заснула дуже швидко і, здається, снились мені сині сни ;)»

Альбом вже доступний на iTunes та інших цифрових платформах. Фізичний носій (CD) з’явиться трохи згодом.
Прослухати пісні альбому можна на сторінці Христини Соловій в soundcloud:

Концертна ж презентація альбому відбудеться також 22 вересня 2015 року на музичній сцені фестивалю ГОГОЛЬFEST

НАД АЛЬБОМОМ «ЖИВА ВОДА» ПРАЦЮВАЛИ:
Христина Соловій (вокал, автор пісень «Тримай» та «Синя пісня»), Олексій Морозов (гітара), Денис Дудко (контрабас, бас гітара), Алiк Фантаєв (барабани), Вячеслав Крученицький (гітара, акордеон, рояль), Мілош Єліч (рояль, клавішні, акустична гітара, орган, родес, бек-вокал), Юрій Погорецький (віолончель), Таша Круз (бек-вокал)
Саунд-продюсери: Мілош Єліч, Святослав Вакарчук
Авторська адаптація народних пісень, продюсер - Святослав Вакарчук
Запис: Студія «ЗвукоЦех», інженер запису - Олександр «Шурік» Костін
Зведення: Студія "Boutique 888", інженер зведення - Ігор Пригоровський
Мастерінг: Lurssen Mastering, інженер мастерінга - Gavin Lurssen

ТРЕК-ЛИСТ альбому «Жива вода»:
1. Несе Галя воду
2. Янчик
3. Тримай
4. Синя пісня
5. Горе долом
6. Сідит пташок
7. Тиха вода
8. В темну нічку
9. Тече вода каламутна
10. Як ішов я
11. Гамерицкий край
12. Под облачком