Знову відвідав Україну один з найкращих гітаристів всіх часів і народів Steve Vai. Цього разу Стів разом з командою високопрофесійних музикантів виступили у клубі “Sentrum”, рівень організації та доброзичливість охоронців приємно вразили. Концерт Steve Vai – це запаморочливі гітарні соло, вражаюча хвиля потужного звуку, вправні танцювальні рухи, влучні жарти та картаті штани Стіва, а також – море непідробної дитячої радості від того, що відбувається на сцені.

Стів за кілька днів до часу ікс записав відео, в якому запевнив фанів, що повноцінне рок-шоу таки відбудеться, а вони з групою дуже схвильовані з цього приводу; попередив: «Getreadytorock!».

Перед концертом відбулася автограф-сесія, де з бажаючих зустрітися з кумиром музикантом був чи не кожен другий, багато-хто приніс свій інструмент для підпису маестро. Автограф – штука хороша, проте більший ефект для мінімального приближення до рівня гри Вея мали б перегляди його відеоуроків, наприклад. У володаря трьох «Греммі» ніякої зіркової хвороби, приємна добродушна людина.

Steve Vai фотоДійство розпочинається майже без затримки і триває добрих три години, три години щастя, якщо точніше. Шалено швидкі пальці Стіва, його несамовиті погляди, щось схоже на танці приковують погляд і збуджують уяву. Волосся розвівається завдяки вентиляторам, а здається, що він зараз злетить. Неймовірної сили і краси звук його гітар прекрасно доповнюється басом та ударними, друга гітара ніби підкреслює досконалість перших.

Врешті після переодягань розпочався акустичний сет. Стів вибачився за свій нібито втрачений голос, який, втім, завдяки хриплуватості звучав особливо сексуально і зворушливо. Невдовзі ближче підійшов і барабанщик, адже з місця ударників набагато гірше видно публіку. З собою взяв лише палички і хай-хет, але це йому не завадило – на роль перкусії згодилася і прасувальна дошка. Згадується приказка про поганого танцюриста, але в новій інтерпретації: справжньому професіоналу і дошка – інструмент. Далі Джеремі показав клас уже на повноцінній установці.

Steve Vai фотоЦікаво оголосив Стів пісню: «нова, настільки нова, що ми її ще не написали». З цими словами витягнув на сцену кілька найактивніших фанатів, які й намагалися допомогти знайти ідеї та натхнення для наступного альбому. Вей запитав дівчат чи знають вони про секретну жіночу фантазію; сам собі і відповів – звісно ж, пограти на його гітарі. І додав, що це мрія кожного тут, адже: «Guitar is the best fucking instrument in the world!». Хто б сперечався.

Для виконання останньою композиції на зміну пальцям віртуоза прийшов його язик – видовище дивне, але вражаюче. Чемно вийшли на біс, «в запасі в нас ще чотири години», подякували за присутність тут, «а ще більше за роки підтримки». Отримавши на запитання «ви добре почуваєтеся?» схвальні вигуки та аплодисменти, Стів сказав: «тоді наша робота виконана добре» і покинув сцену, пообіцявши неодмінно ще сюди повернутися.

Автор та фото: Надія Царик