Цього вечора 16 листопада 2012 в Stereo Plaza гратимуть друзі фестивалю АртПоле: засновники світової world music сцени Transglobal Underground (UK), а також найактуальніше явище на цій сцені у Східній Європі — «Хмелева Project» від етно-хаус гурту ДахаБраха і авангардистського тріо Port Mone. Спеціальний гість — відомі Гудаки Village Band із закарпатського Нижнього Селища, емоційні та чутливі мелодії яких продовжують підкорювати Європу.

Transglobal Underground вибухнули на британській сцені в 1990-х з абсолютно новим поєднанням стилів і ритмів, зразу завоювавши аудиторію на численних рейвах та фестивалях. Публіка намагалася знайти визначення їхньому звучанню — глобальний фьюжн, world music, орієнтальна музика, даб, техно… У TGU є це і ще багато іншого, але все — у створеному ними самими яскравому міксі. Це втілення музичного глобалізму виросло з безмежної любові до танцювальних напрямків, авангарду і етнічної, зокрема арабської, музики. TGU говорять такою кількістю музичних мов і користуються стількома стилями світової музики, скільки змогла осягнути їх ненаситна творча фантазія. Це унікальна формація з непередбачуваним складом, який постійно змінюється задля досягнення цікавого результату. Їхня остання робота «The Stone Turntable» продовжує отримувати схвальні відгуки: «TGU вміщають більше звуків, ритмів і стилів в одній композиції, ніж більшість гуртів в усій кар'єрі», «цей альбом найбільше відповідає духу часу», «вони зберегли ту магію, яка робить їх особливими»… Дійсно, двадцять років, проведені на сцені, не зменшили драйву TGU — їх енергетичний контакт з публікою не менш потужний, захоплює всіх і кожного у вир нестримних танців.

Київська ДахаБраха та мінські Port Mone представлять «Хмелева Project». Ця програма на початку нинішнього року неодмінно збирала найбільші концертні майданчики України, що все одно не вмістили всіх охочих. Нагадаємо історію створення проекту: у селі Хмелева на схилах Дністровського каньйону, поруч з нинішньою локацією фестивалю АртПоле, що є ініціатором проекту, виникли його перші композиції. «Це ще не новий жанр, але вже доволі відсторонений від сучасної музичної реальності світ», «справжня мистецька подія на стику музичних ідей, філософських думок і емоцій», «дивовижної краси спільна програма» — такі відгуки на проект. ДахаБраха сьогодні має в активі спільні роботи з всесвітньо відомими музикантами, та й сам гурт, без перебільшення, знають скрізь — від Європи до Австралії. Експериментуючи з українським фольклором, ДахаБраха додала до народної музики ритми індустріального світу, створивши свій яскравий і неповторний образ. Щодо інструментального тріо Port Mone, вони, на думку захопленої критики, здатні «за допомогою трьох інструментів у новій стилістичній формі створити квінтесенцію сучасної музичної культури, починаючи з року, ембієнту, психоделіки, екстраавангардної експериментальної музики і закінчуючи поп-музикою». Світ виникає з хаосу, музика постає з душі етносу — таке бачення ДахаБрахи. В основі творчої концепції Port Mone — також ствердження того, що музика є в усьому, що завжди можна почути й відчути, а потім організувати навколишній акустичний хаос.

Гудаки Village Band — один з найоригінальніших етно-колективів України. Музиканти загадково називають себе гуртом з Мараморощини, хоча таку місцевість ви не знайдете на сучасній карті Закарпаття. Під час своїх виступів на великих і маленьких сценах Європи вони пропонують той емоційний концентрат музичного різноманіття, який ще досі можна відчути на весіллях у віддалених селах Карпат. Вперше за останні декілька років Гудаки Village Band представлять київській публіці свій актуальний репертуар включно з композиціями з нового диску «Вандруй», прем’єра якого відбудеться саме в Києві.

Дата: 16 листопада 2012
Початок: 19.00
Адрес: Київ, Stereo Plaza, вул. Кіквідзе, 17

АртПоле NOVEMBER PARTY в Стерео Плаза