У зв’язку з негативною реакцією прихильників гурту АнтитілА та української громадськості на інформацію про підтримку політичною силою «Український вибір» всеукраїнського туру нащадків переможців «Ми єдині» з приводу 70-річчя початку визволення України від фашистських загарбників 9 листопада 2013 р. на Майдані Незалежності, АнтитілА озвучили офіційну позицію гурту.

По-перше, АнтитілА - за європейський вибір країни.
По-друге, АнтитілА не братимуть участь у концерті, організованому політсилою «Український вибір»!
Ми категорично не згодні з вектором та ідеологією цієї політичної сили!
Крапка.

Відкритий лист Тараса Тополі, лідера групи АнтитілА до прихильників та усіх небайдужих

Історія в трьох частинах.
Вечір 16.10.2013
Щойно під’їхав до свого будинку, дзвінок від Олега Карамазова ( “как дела” і таке інше пропускаю):
- Тарас привет! Это Олег!
- Здравствуйте, дядь Олег!
- Парни, 9-го ноября свободны?
- Не знаю, надо звонить Сергею, узнавать график, а что?
- Концерт делаем на Майдане, хочу чтобы одна из любимых групп сыграла! Будут СКАИ, будет Шахрин с Чайфами, Ноусмокин оркестра с Кустурицей летит, а вы, как?
- А что за мероприятие?
- Празднуем годовщину освобождения страны от фашистских захватчиков, напоминаем молодежи о подвиге дедов.
- Неплохо! Это интересно! (Закцентую на тому, що спілкуюсь з ним російською, мене так виховали - відповідати на звернення мовою співрозмовника. Мову знаю і вдячний вчителям які навчили що “жи ши пиши с “И”! Також акцентую тобі, любий друже, що для мене перемога у ВВВ - це подвиг, що прорвався із трагедії і драми простого народу, до якого я себе відношу).
- Один нюанс, дядь Олег, это не политика?
- Нет, никакой политики!!
- Ну если без, тогда дайте пять минут, уточню свободна ли дата. (Також акцентую увагу, друже, що АнтитілА мають певні політичні уподобання, якщо ти цікавишся нашою творчістю, то безумовно здогадаєшся які вони).

Через півгодини ми дали згоду на виступ, і розміщення лого «АнтитілА» в рекламі концерту. Узгодження гонорару пропускаю. Це не благодійна акція.

Вечір 18.10.2013.
СМС від Карамазова:
- Добрых дорог споем?
- Споем!

(Тут, любий читаче, важливо згадати те, що співати разом пісню «Добрых дорог» Братів Карамазових, для мене - символічно! Саме її я співав разом з Олегом по його запрошенню на його ювілеї півтора роки тому у Стереоплазі. Я люблю цю пісню, там сильний посил, і в мене з нею своя історія).

Обід 20.10.2013
Я і Максим.Триває накоплення вокалу у студії, закінчуємо альбом, презентація якого вже на носі - 29-го листопада. Дзвінок від Сергія на тему концерту на Майдані.

З розмови з Сергієм і подальшого перегляду посиланнь на УП, коментарів на ФБ і відчайдушних спроб Олега Собчука відбитися від атак “тих, що народжені пишатися”, тих які дійсно хочуть знати правду, і тих, які відверто з’їхали з петель я дізнався:
- концерт 9-го листопада має на меті пропаганду політ сили “Український вибір”, сумнозвісного “ката Стуса” і «лоббиста таможенного союза».
- Музиканти Скаїв і Антитіл – продажні шкури і не хочуть, зарази, в Європу, прощення гадам нема, ганьба...

Я здивований... Не тільки інформацією, але й реакцією людей... вона сповнена агрессії та злоби, на сильних по сравжньому не погарчиш, страшно. А на музикантів - можна, воні ж люди творчі, добрі...

Дзвоню до Карамазова:
- Дядь Олег, дайте ширші ввідні дані по концерту, бо тут виявляється...
- Тарас, тут эти _ __ __из «Украинского выбора» полезли с политикой, примазались и пиарятся, торчат с флагами под сценой, мы сегодня перед Херсоном дали конфу (пресс-конференцию), в ней все подробно рассказали, подаем в суд на них.
- Розумієте, просто тут вже піднялась священна війна, і я хочу точно розуміти, що 9-го ніякої політики не буде! Тоді тільки ми виступаємо...
- Тарас, я тебе слово даю – никакой политики не только в Киеве, но и везде в туре!

Поки що по темі нічого більше не додам, час все покаже та розставить на місця.

Про ідеологію концерту.
Тема єдності народів... Тема спільної вистражданої перемоги, друже, невже цей посил – злочин? Питання у тому, ХТО і ЯК здатен трактувати цей посил? Це я не коментую. Кожен з нас поламаний по-своєму... Комусь політична призма аж занадто заломлює життєве світло...

Щодо мене, то я люблю людей! Я люблю людей!!! Простих українців, білорусів, росіян! Коли спілкуюся в різних куточках країни та за її межами, черговий раз переконуюсь, що ми усі - актори однієї драми під назвою “ігри бандитів зверху”! Серед цієї драми є хами, бидло (які завдяки своїй наглості створюють “ефект присутності” і формують стереотипи), але є і світлі люди, щирі і відкриті, і їх більшість у кожному народі! Просто вони не лізуть в авангард.

Далі в мене питання, яким чином європейський вектор суперечить єднанню людей!!??? Як він суперечить принесенню ШАНИ тому, хто відважно боровся за життя своїх дітей, за незалежність онуків, навіть якщо і НЕ сповідував червону ідеологіюі? Ці поняття розділяє лише політична та історична маніпуляція!

Просто треба не вдягати шори на свій мозок, не калькувати чужі кліше і не мислити чорно-білостями...

Про світогляд! Це моя чітка позиція!

До цього місця дочитає із десяти – три, а відчує - один! Але хочу написати:
Увесь світ – цілісна система, що працює по законам природи, де всі – взаємозалежні і взаємозв’язані, як один організм, де відособленість і відокремленість це – ракова форма! І чим скоріше тисячі-сотні-мільйони відособлених егоїстів у світі зрозуміють це, почнуть опускати колючки і об’єднуватися заради загального щастя - тим більше шансів уникнути колапсу...

Колись разом будемо ВСІ, не переживай! І Європа і Америка і Китай і Уганда... і чорні і білі... Питання лише в тому, ЩО нас всіх об’єднає? Світло, чи тотальна катастрофа... І поки ми чваримося копирсаючись в деталях і, заради маніпуляцій викручуємо історію як завгодно, і ділимо світ на поганих і на “наших”, глобально все ближчим стає сумний сценарій майбутнього

І наостанок.

АнтитілА НЕ БРАТИМУТЬ УЧАСТЬ у концерті, організованому політсилою “Український вибір”! Ми категорично не згодні з вектором та ідеологією цієї політичної сили! Крапка.

АнтитілА