Чи багато ви знаєте житомирських гуртів? Якщо ви поціновувач stoner та neo-psychedelic rock, то ймовірно знайомі з групою Night On Fire (ми неодноразово писали про них). Але, виявляється, не стонером єдиним, і варто придивитися до ще одного молодого_та_перспективного гурту.

Retro21 існує тільки півтора року, але за цей час про них дізнався весь Житомир, а хлопці встигли виступити на кожному місцевому концертному майданчику, записати ЕР, чотири сингли та зняти відео на одну зі своїх пісень.

На сьогоднішній момент в групі чотири учасники: Саша Календа (вокал, перкусія), Женя Трофименко (гітара), Олег Павлюк (баян) та Леонід Предаченко (перкусія і металофон). Всі в команді дуже різні, але, можливо, завдяки постійному пошуку компромісів хлопці розвиваються і стають ще цікавішими. Свій стиль музиканти характеризують як акустичний мікс етнічних мотивів, фолку, тріп-хопу, року та фанку.

Єдиний EP має назву "Чекати". Практика записувати EP, а не альбом, для України звична і нормальна. Retro21 не виняток і роблять це абсолютно обдумано. Пояснюють таке рішення відчуттям, ніби у людей не вистачає часу і терпіння прослухати альбом повністю, в повній мірі оцінити його цілісність і концепцію. До речі, кожна нова пісня непомітно змінює стиль гурту: мабуть, ділячись своєю творчістю з іншими, краще розумієш куди і в якому напрямку рухатися.

Саша з Женею знайомі досить давно, разом грали рок кавери в різних проектах. А ось з Олегом зустрілися досить незвично: хлопці грали на міському бульварі, і проходячи повз них, Олег був так вражений, що запропонував об'єднаєтися і робити щось разом. Можна сказати, що так і з'явився гурт Retro21.

Хлопці починали (як і багато інших) з каверів, але яких! Гурт по-справжньому їх приручив, зробивши абсолютно унікальними. Воно й не дивно — з таким-то набором інструментів! Акустична гітара, баян, та ще й соліст — людина-оркестр, що грає на джембе і тамбурині! А якщо додати до цього невимушене і доброзичливе спілкування з публікою, то вийдуть мега привабливі концерти. Незалежно від кількості людей в залі, музиканти грають в своє задоволення, а публіка, звичайно, це відчуває. Такі концерти хоча і не дають поки можливості забезпечувати себе, але дозволяють розвивати і популяризувати свою творчість. Як сказав Саша (фронтмен гурту): "У нас є прагнення йти вперед. Не стати популярним або багатим, а "крикнути якомога голосніше".

Не так давно в складі групи відбулися кількісні зміни, додався новий учасник - Леонід Предаченко, ударник, що істотно розв'язало руки (і ноги!) фронтмену — тепер ніщо не заважає йому від душі танцювати на сцені.

В минулому у Retro21 - маленькі концерти, кавери, сольні квартирники, в сьогоденні - недавній великий концерт в Житомирі, повністю зі своїми піснями. Гурт зростає, змінює напрямок, відточує свій стиль, розширює склад, і нам неймовірно цікаво спостерігати за тим, куди приведуть їх ці зміни.

Автор: Ярко Крістіна
Фото: Скачков Дмитрий